Finanse

Jak zarobić na złomie i surowcach wtórnych ?

Wiele osób z pewnością zastanawia się czy złom może być źródłem zarobku. Być może nie jest to zbyt atrakcyjna praca, niemniej jednak z pewnością opłacalna.

Wystarczy rozejrzeć się w najbliższej okolicy i na pewno znajdziemy skupy, w których można bez problemu sprzedać chociażby metale koloroweJeżeli zarabianie na złomie nie byłoby możliwe, z pewnością nie powstałoby aż tak dużo punktów tego typu. Wiadomą rzeczą jest, że każdy interes musi przynosić zyski, aby mógł długo i dobrze funkcjonować. Zatem z pewnością na złomie można zarobić, inaczej większość tych firm nie przetrwałaby nawet roku zaraz po otwarciu. Oczywiście najlepiej opłacalnym zajęciem będzie otworzenie własnego skupu złomu, a nie samodzielne jego zbieranie. Dobrym przykładem, który może zobrazować wysokość zarobków na złomie i surowcach wtórnych jest chociażby złom komputerowy. Płyty PCB, będące częścią każdego komputera mogą zawierać czyste złoto. Oczywiście trzeba umieć je stamtąd wydobyć. Można to zrobić za pomocą reakcji kwasowej. Niemniej jednak ta metoda nie jest raczej możliwa do wykonania w warunkach domowych bez narażania się na niebezpieczeństwo. Dlatego też najeloiej jest zainwestować w specjalistyczny sprzęt. Większość osób, które będą nam sprzedawać taki złom z pewnością nie będzie miała ochoty, ani możliwości na odzyskanie z nich metali szlachetnych. Jednakże my możemy na tym zarobić spore ilości gotówki. Oczywiście nie możemy ograniczać się do jednego rodzaju złomu. Być może na innych rodzajach zarobimy znacznie mniej, niemniej jednak w momencie, gdy nie będziemy mieli metali szlachetnych, każdy rodzaj metalu może być źródłem zarobku. 

Jeżeli interesuje nas zbieranie złomu, warto zapoznać się z cennikiem i dowiedzieć się co opłaca się najbardziej zbierać. Obecnie jednym z droższych surowców jest cyna. W odpowiednim skupie dostaniemy za nią nawet osiemdziesiąt złotych za kilogram. Oczywiście możemy zająć się zbieraniem metali szlachetnych, które z pewnością należą do najdroższych, niemniej jednak ten rodzaj surowca będzie trudno znaleźć. Możemy też odkładać puszki po napojach i uzbierać odpowiednią ich ilość. Jednakże w tym wypadku nasz zarobek będzie nieco odłożony w czasie, bowiem na jeden kilogram puszek potrzebne jest aż 60 sztuk. 

Możliwość komentowania Jak zarobić na złomie i surowcach wtórnych ? została wyłączona