Jak wykonać montaż drzwi zewnętrznych?

Teoretycznie wydaje się, że zrealizowanie tego zadania nie jest jakoś szczególnie trudne. Jak to wygląda w praktyce? Przekonajcie się sami czytając poniższy artykuł.

Kupiliście drzwi drewniane? Teraz chcecie je zamontować? Zakładamy, że elementy są perfekcyjnie dopasowane do danego otworu. Wtedy montaż drzwi będzie mógł być zrealizowany stosunkowo szybko i dokładnie. Pamiętajcie, aby na początek skręcić ze sobą elementy ościeżnicy. Potem powinny być one umieszczone w przygotowanym wcześniej otworze. Ościeżnica musi być unieruchomiona w miejscu montażu przy pomocy albo drewnianych, albo plastikowych klinów. Ważne jest to, aby pieczołowicie sprawdzić piony i poziomy wszystkich elementów. Następnie możecie wywiercić otwory w ościeżnicy. Przez nie natomiast można wiercić potem otwory w ścianie.

Co dzieje się w dalszej kolejności? W wywiercone otwory można wbić kołki. W dalszej kolejności trzeba wkręcić śruby. Nie tylko w elementach ościeżnicy, ale również w elemencie nadprożowym. O czym jeszcze muszą pamiętać osoby wykonujące montaż drzwi zewnętrznych? Konstrukcja powinna być usztywniona. Pomiędzy stojakami warto zastosować rozpory – choćby z desek. Ościeżnica musi być również zabezpieczona. W tym celu można użyć taśmę malarską, piankę montażową itp. Pamiętajcie, aby szczeliny wypełniać jedynie do połowy. Z czasem bowiem pianka zwiększy swoją objętość. Po okresie jednego dnia możecie bez problemu zlikwidować nadmiar pianki, a także zdjąć taśmę malarską z zabezpieczonej w ten sposób ościeżnicy. Doszliście już do tego punktu? W takim razie kupione przez Was drzwi drewniane zewnętrzne są już bliskie finalnego zamontowania. Teraz należy zainstalować zawiasy do ościeżnicy. Konieczne jest przymocowanie szyldów i klamki do skrzydła. Ważnym aspektem jest też zawieszenie ich na odpowiednich zawiasach.

W praktyce okazuje się, że montaż drzwi wcale nie jest taki prosty, jak może wydawać się na samym początku. Oczywiście, są osoby, które nie mają z tym większego problemu. Kupują drzwi drewniane, a następnie szybko i sprawnie je montują. W razie czego zawsze można skorzystać z pomocy ekspertów, którzy gwarantują profesjonalne wykonanie tego zadania.