Jak wybrać ubranko dla niemowlęcia

slodki-bobasNie lada wyzwanie stanowi dla mam wybór ubranek dla ich nowo narodzonego dziecka. Większość młodych kobiet nie ma pojęcia o tym, czym należy się kierować, by wybrać strój, w jakim niemowlę poczuje się komfortowo. Poniżej podpowiadamy, jakie ubranka kupować i na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Niektóre marki wykazują się certyfikatem gwarantującym całkowite bezpieczeństwo dla dziecka i wykonanie z antyalergicznego materiału. Zrezygnujmy z zakupów w tanich supermarketach, a już zwłaszcza z chińskich centrów handlowych, z uwagi na dobro malca – produkty nierzadko zawierają toksyczne związki chemiczne i metale ciężkie, jakich na pewno byśmy nie polecali nikomu.

  • Koszulki niemowlęce powinny być wykonane z luźnych, antyalergicznych materiałów. Warto pomyśleć, i o tym by ubranko było rozpinane od przodu, tak, by łatwo było je zdjąć. Dobrze jest postawić na wysokogatunkowe dzianiny, a najlepiej 100% bawełnę.
  • Body dla niemowląt nie powinny obcierać ciała dziecka, ani prowadzić do przykrych odparzeń. Warto zwrócić uwagę i na to, że niektóre składniki lubią uczulać, pozostawiając alergie na długi, długi czas. Odpowiednio należy też dokonać pomiaru ciała dziecka i wybrać właściwy rozmiar ubranka.
  • Oczywiście, wszystkie ubranka niemowlęce dostępne są w różnych wzorach i w różnych kolorystycznych wersjach.
  • Warto zwrócić uwagę i na to, by koszulki dla niemowląt miały wygodne zapięcie – jak koszulki tzw.”kopertowe”, albo zatrzaskowe – dzięki czemu, ławo je włożyć i zdjąć. Rodzaj zapięcia, wbrew pozorom też stanowi istotny element dziecięcego ubioru, gdyż leżącego bobasa nic nie powinno uciskać.
  • Koszulki niemowlęce zapinane na napki są niezwykle praktyczne i stanowią spore ułatwienie dla niewprawionych mamuś i tatusiów.
  • Niektóre ubranka niemowlęce dodatkowo wyposażone są w mankieciki przy rękawkach, jakie zastępują „łapki niedrapki”.
  • Niektóre koszulki odpinane są z boku, tak by można było z łatwością przebrać malca, inne z kolei mają specjalne, sznurowane wiązania, umożliwiające bezstresowe, komfortowe przebierania niemowlęcia.