Jak w łatwy sposób zwiększyć możliwości widlaka?

forkliftJeżeli podstawowe wyposażenie zakupionego widlaka okaże się niewystarczające, warto rozważyć dodanie do niego osprzętu, który może znacząco podnieść jego funkcjonalność. Po dobraniu odpowiednich uchwytów, widlak daje możliwość transportu i przeładunku różnego typu towarów, których nie można przewozić na wózkach o standardowej konstrukcji.

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz części do wózków widłowych, które pozwalają dostosować widlak do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Niejednokrotnie po zakupie wózka, w miarę rozwoju firmy okazuje się, że długość fabrycznych wideł stała się niewystarczająca. Można wówczas zdecydować się na zakup nowych, dłuższych wideł, jednak ciekawą alternatywą może być wybór specjalnych przedłużek. Chcąc poszerzyć funkcjonalność wózka i móc transportować przy jego użyciu specyficzne ładunki, można dokupić części, które pozwolą używać urządzenia na więcej sposobów. By wykorzystywać wózek widłowy do transportu palet, warto rozważyć zakup specjalnych wideł do palet. Taki osprzęt umożliwia pionowy transport palet na haku. Wśród dostępnych na rynku uchwytów do palet można znaleźć takie o regulowanej wysokości i rozstawie wideł. Specjalistyczny uchwyt będzie dobrym rozwiązaniem również do przeładunku i transportu beczek. Można dobrać odpowiedni chwytak, który sprawdzi się w pracy z beczkami stalowymi lub wykonanymi z tworzywa sztucznego. Dzięki zaciskowym automatycznym kleszczom operator wózka nie musi z niego schodzić, by dopilnować poszczególnych etapów załadunku. W zależności od potrzeb można wybrać uchwyty na jedną lub dwie beczki. Ciekawym rozwiązaniem są chwytaki magnetyczne, które są odpowiednie do przenoszenia blach. Aby zwiększyć funkcjonalność wózka widłowego na budowie, warto wybrać uchwyt do transportu rur. Takie urządzenie ułatwi układanie rur, a także przenoszenie prętów.

Właściwie dobrany osprzęt do wózka widłowego może w dużym stopniu usprawnić pracę i przyczynić się do zwiększenia jej wydajności. Każdy przedsiębiorca wie, jak ważne jest efektywne wykorzystanie sprzętu. Części do wózków widłowych to dobre rozwiązanie, by jeszcze lepiej eksploatować już posiadane urządzenie. Dzięki właściwemu osprzętowi można zaoszczędzić na zakupie innych maszyn, więc inwestycja w dodatkowe części z pewnością szybko się zwróci.

Więcej o wózkach widłowych możesz przeczytać tutaj.

One thought on “Jak w łatwy sposób zwiększyć możliwości widlaka?”

  1. widłowy says:

    Firma FORT robi specjalistyczny osprzęt do widlaków na zamówienie klienta. Możemy zaprojektować i wykonać osprzęt dostosowany do Państwa oczekiwań.

Comments are closed.