Jak usunąć uporczywe plamy?

proszek-persilNiektóre zabrudzenia na tkaninach są bardzo kłopotliwe w zwalczaniu, dlatego konieczne jest zastosowanie skuteczniejszych preparatów. Od odpowiedniego sposobu prania zależy efektywność podjętych kroków, dlatego warto zwrócić uwagę na współczesne produkty piorące, wśród których każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Czasami uniwersalny proszek okaże się w pełni skuteczny, przywracając ubraniom idealną estetykę. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy swobodny dostęp do najróżniejszych produktów chemiczno-drogeryjnych, dzięki którym z łatwością zadbamy o czystość odzieży.

Dopasuj środek do rodzaju plam

Nie wszystkie plamy powstają w wyniku naszego działania. Na niektórych białych ubraniach widoczne są żółte ślady spowodowane upływem czasu, do których najlepiej zastosować wybielacz. Widoczne plamy mogą być także skutkiem nieprawidłowego użycia środków piorących bądź barwników do ubrań. Wówczas najlepszym rozwiązanie będzie ponowne zafarbowanie odzieży, najlepiej w profesjonalnym punkcie usługowym. Oczywiście w niektórych przypadkach można wywabić plamy domowymi sposobami. Jeśli problemem są zażółcenia pod pachami, można zastosować ocet lub amoniak. Takie rozwiązanie zazwyczaj sprawdza się także w przypadku śladów po długopisie bądź tuszu do rzęs. Należy jednak zachować ostrożność, aby zbyt intensywne tarcie nie pozbawiło kolorytu poszczególnych tkanin. Warto również zdecydować się na zastosowanie specjalnych mydełek do odplamiania, które okażą się skuteczne także w przypadku plam po winie czy sosach.

Uniwersalne środki do prania

proszek-persil1Środki do prania renomowanych firm zazwyczaj są dość efektywne, dzięki czemu nie musimy stosować dodatkowych preparatów odplamiających. Dobrym wyborem jest między innymi proszek Persil, który jest dostępny w różnych odsłonach (możesz go znaleźć np. tutaj: http://laboratoriumpanidomu.pl/persil.html). W zależności od aktualnych potrzeb, można zdecydować się na proszek do ubrań białych, do ubrań kolorowych bądź środek dedykowany osobom o wrażliwej skórze. Wystarczy wsypać do pralki odpowiednią ilość proszku, mając na uwadze ilość rzeczy oraz pojemność bębna. Wyprana odzież będzie zachwycać lśniącą, czystą tkaniną, niezależnie od specyfiki materiału. Warto zaznaczyć, że produkty omawianej marki można stosować już w dwudziestu stopniach, dlatego z powodzeniem sprawdzą się w przypadku bardziej delikatnych tkanin. Oczywiście niższa temperatura prania pozytywnie wpłynie na intensywność kolorów oraz jakość ubrań, co jest dodatkowym atutem. Preparaty marki Persil są dostępne także w formie żelu bądź kapsułek, dzięki czemu każdy potencjalny użytkownik ma szansę dostosować je do swoich oczekiwań.

Tak naprawdę jedynie bardziej uporczywe plamy musimy usuwać z zastosowaniem silnych środków chemicznych bądź domowymi sposobami. Zazwyczaj proszek do prania renomowanej firmy okaże się wystarczająco efektywny, jednocześnie nie dopuszczając do uszkodzenia tkaniny. Należy jednak pamiętać o tym, aby dopasować proszek do koloru ubrań, dzięki czemu można zadbać o intensywność barw – decydując się na pranie w niższej temperaturze.