Jak szybko dostać dodatkową gotówkę?

W życiu bywają chwilę dobre, ale także obecne są dni gorsze… Jeden z takich negatywnych momentów jest, gdy mamy problem finansowy, podczas którego potrzebujemy pilnie dodatkowej gotówki.

Taka sytuacja może zaistnieć z różnych powodów. Jak wtedy ratować się i do jakiego miejsca można się udać po dodatkową gotówkę?

Lombard

Jest to miejsce, do którego warto się udać podczas dni trudniejszych finansowo. Daje nam on wiele możliwości uzyskania gotówki na miejscu – od ręki. Szczególnie jest to istotne, gdy nie możemy zwlekać ani chwili. Praktycznie w każdym mieście znajdziemy taką placówkę. Z pewnością zlokalizujemy coś w okolicy dla siebie. Zwykle te miejsca są otwarte cały czas. Więc jeśli najdzie nas potrzeba, to nawet w środku nocy znajdziemy miejsce, gdzie dostaniemy dodatkowe pieniądze. Jakie opcje są dla nas dostępne w takiej placówce?

Pożyczki pod zastaw

Czyli bardzo prosta operacja. Wystarczy zastawić jakąś wartościową rzecz w lombardzie, co będzie poręczeniem naszej pożyczki. Oczywiście najlepiej wybrać jest coś, czego nie będzie nam jakoś strasznie żal, gdyby w awaryjnej sytuacji nie bylibyśmy w stanie spłacić obciążenia. Więc wszelkie pamiątki rodzinne, zegarki po dziadku czy zabytkowy wazon – lepiej jest pozostawić w domu. Jeśli spłacimy nasz dług w terminie, to dostaniemy z powrotem zastawioną rzecz.

Skup złota

Jest to kolejna opcja dostępna dla każdego dorosłego człowieka. Może się okazać, że gdy pilnie potrzebujemy pieniędzy, wcale nie trzeba panikować i obniżać naszego komfortu życia przez pożyczkę, bo jest w naszym posiadaniu jakiś stary łańcuszek ze złota czy inna rzecz, której nie używamy. Więc jeśli oddamy to na skup, nie będzie nam tego żal, gdyż praktycznie zapomnieliśmy o istnieniu tej rzeczy.

Szybka, dodatkowa gotówka

Gdzie się udać po szybki zastrzyk pieniędzy w sytuacji kryzysowej? Lombard jest miejscem wartym naszej uwagi. Daję on nam wiele opcji. Każda osoba znajdzie odpowiednią placówkę w swojej okolicy. Zaletą jest to, że można zasięgnąć pożyczki praktycznie o każdej porze, bo większość takich miejsc jest otwarta całodobowo. Mamy tam możliwość uzyskać pożyczkę po zastawieniu jakiegoś wartościowego przedmiotu, który będzie zabezpieczał umowę. Kolejna opcja to sprzedaż rzeczy ze złota, za które w zamian otrzymamy stosowną zapłatę.