Jak sprawić, by trening w miejscu pracy był przyjemny i zabawny

Szkolenie w miejscu pracy jest wielką szansą dla wszystkich na rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności w sposób, który przyniesie korzyści w codziennej pracy

Szkolenie w miejscu pracy jest wielką szansą dla wszystkich na rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności w sposób, który przyniesie korzyści w codziennej pracy. Niestety, nie wszyscy postrzegają szkolenia w miejscu pracy w ten sposób, ponieważ niektórzy czują się przymuszeni do edukacji, a zatem znudzeni! Pracownicy mogą również nie lubić, gdy są odrywani od codziennej pracy, aby ukończyć szkolenie, ponieważ mogą być bardzo zajęci lub mieć ważne sprawy do załatwienia. Niezaangażowani uczestnicy najprawdopodobniej zapamiętają bardzo mało informacji. Przyjrzyjmy się niektórym technikom, które możesz uwzględnić w sesjach treningowych, aby uczynić je bardziej zabawnymi dla wszystkich biorących udział!

 

Grywalizacja

 

Grywalizacja stała się ostatnio bardzo popularną techniką szkoleniową, ponieważ tworzenie niewielkiej konkurencji wokół czegokolwiek zazwyczaj sprawia, że ludzie są bardziej skłonni do angażowania się.  Ta technika działa szczególnie dobrze, jeśli masz system oparty na nagrodach, na przykład osoba z największą liczbą punktów wygrywa nagrodę. Niewielka zachęta, nawet jeśli jest to skromna gratyfikacja, która nie kosztowała dużo pieniędzy, może skłonić ludzi do zaangażowania, ponieważ każdy lubi być nagradzany za ciężką pracę.

 

Działania interaktywne

 

Słuchanie teorii przez cały dzień może być trochę nudne, więc dobrym sposobem na przełamanie schematu może być działanie interaktywne. Jest to świetny sposób na podzielenie informacji, aby ludzie nie byli przytłoczeni,  pozwalający ludziom angażować się w informacje i naprawdę się nimi zajmować. Dobrym przykładem tego rodzaju techniki może być doprowadzenie ludzi do ukończenia czegoś w zespole podczas treningu zespołowego. Może to być coś prostego, jak członek zespołu budujący coś z Lego, podczas gdy druga osoba czyta instrukcje.

 

Praca grupowa

 

Czasami samodzielne słuchanie całej sesji treningowej może być mało efektywne, więc zapewnienie uczestnikom możliwości pracy w grupie może sprawić, że będzie ona przyjemniejsza i bardziej ekscytująca. Możesz łączyć tę technikę z interaktywnymi czynnościami, ale pozwalanie ludziom na omawianie swoich pomysłów z innymi i angażowanie się w ich uczenie się sprawia, że sesja jest ogólnie przyjemniejsza.

 

Dołącz pomoce wizualne

 

Kolejnym świetnym sposobem na uatrakcyjnienie sesji treningowej może być wykorzystanie takich rzeczy, jak filmy lub zdjęcia do zilustrowania twojego punktu widzenia. Czasami próba wytłumaczenia danej kwestii może okazać się trudna, a wizualna pomoc może dostarczyć wyjaśnienia znacznie szybciej i wyraźniej. To nie tylko ułatwia pracę trenera, ale jest także bardziej interesujące dla zaangażowanych uczniów. Chociaż może to być postrzegane jako przerwa od pełnego skupienia się na sesji treningowej, pomoce wizualne są w rzeczywistości świetnym sposobem na przemycenie informacji. Podobnie jak w przypadku interaktywnych zajęć, zapewniają one rozrywkę w treningu, a także cementują informacje w mózgach uczniów.

 

Wniosek

 

Gdy korzystasz z technik wymienionych powyżej, trening może okazać się zabawniejszy i bardziej interesujący; upewnij się jednak, że wciąż planujesz swoje sesje zgodnie z harmonogramem i programem szkolenia. Świetnie, jeśli uczestnicy dobrze się bawią – jednak chodzi głównie o to, by się czegoś nauczyli. A jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu treningów lub brakuje ci pomysłów na szkolenia dla firm, poznańska firma AmBiznes rozwiąże twój problem. Odwiedź stronę internetową www.ambiznes.pl i poznaj pełną ofertę firmy.