Jak pozbyć się nietypowych śmieci?

Gelber Container mit BauschuttJeśli segregujesz odpadu, dbasz o środowisko. Wiesz również, że pewnych odpadów nie wolno wyrzucać do tradycyjnego śmietnika. Jak się, zatem ich pozbyć?

Jeśli masz niewielkie ilości odpadów, zapewne nie będzie problemu z zapakowaniem ich do mocnego worka i samodzielne wywiezienie na wysypisko. W przypadku większej ilość może być już znaczy problem.

Skąd się biorą śmieci?

Najwięcej nietypowych odpadów powstaje przy okazji remontów czy różnorodnych budów. Wówczas powstają hałdy szkła, tworzyw sztucznych, wykładzin, szmat, gruzu, odpadów pobudowlanych, papy. Zdarzają się również fragmenty drze, gałęzi, liści, trawy, karp, ziemi przy okazji uporządkowania ogródka czy innych terenów zielonych. A może w ostatnim czasie przeprowadzałeś remont w domu, mieszkaniu, biurze? Opróżniałeś strych, piwnicę, mieszkanie? Być może wszelkie nieczystości znajdują się na placu Twojej budowy? Niezwłocznie należy się ich pozbyć. Jeśli nie za bardzo wiesz, jak – pomożemy Ci. Oto, co może zrobić, aby szybko i sprawnie oczyścić swój teren z niepotrzebnych odpadów.  

Zrób to samodzielnie

Jeśli masz taką możliwość i odrobinę cierpliwości oraz czasu, możesz zająć się tym sam. Wcześniej jednak powinieneś się zorientować, jakie rodzaje śmieci, w jakie miejsce powinieneś oddać. Być może gruz weźmie jakaś osoba prywatna nieodpłatnie i sama go wywiezie. W przypadku pozostałych śmieci powinieneś je posegregować, odpowiednio popakować i zawieźć na odpowiednie wysypisko. Może się tak zdarzyć, że zostanie tam pobrana opłata za ich utylizację. Niektóre gminy czy miasto przyjmuje niektóre rodzaje odpadów za darmo. Wówczas nie płacisz za utylizację, a jedynie za transport. Warto się zorientować czy (i na jakich zasadach) gmina, w której mieszkasz również to oferuje.

Zatrudnij firmę

W takich przypadkach często okazuje się, że nie posiadasz nawet odpowiedniego transportu, który umożliwiłby Ci transport odpadów. Sprawa się komplikuje, jeśli śmieci jest naprawdę wiele. Wówczas konieczny jest samochód ciężarowy. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnej firmy, np. http://avio-star.pl/kontenery_na_smieci_i_gruz.html. To ważne z kilku powodów. Po pierwsze nie musisz się martwić o posortowanie śmieci. Pracownicy posegregują wszystkie odpady. Po drugie załadują je do samochodu. I co najważniejsze wywiozą je w odpowiednie miejsce, przeznaczone do ich utylizacji. Opłacasz usługę, zatem, wszystkie koszty (nawet te związane z utylizacją odpadów) są wliczone w cenę. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, bo praca zostanie wykonana szybko i sprawnie przez profesjonalną ekipę.