Jak połączyć pracę z podróżami

aircraft-505126_960_720Podróżując po świecie mamy możliwość przyglądania się życiu w różnych jego stronach. Możemy odnieść wrażenie, że wszędzie żyje się jakoś lepiej. Dlatego rozważamy pracę za granicą, która mogłaby nam zapewnić lepsze zarobki i warunki życia. Czy warto wyjeżdżać? Jak wygląda szukanie pracy w różnych częściach świata?

Skandynawia

 

Jeszcze kilka lat temu szukanie pracy w Szwecji czy Norwegii było bardzo popularne. W krajach tych zarobki są naprawdę wysokie i przekłada się to na warunki życia. Pamiętać jednak należy, że życie w Szwecji, Norwegii czy Danii nie należy do najtańszych. Za wszelkie produkty musimy zapłacić kilkakrotnie więcej. Chociaż zdarza się, że ubrania i kosmetyki są tańsze lub w tej samej cenie, produkty spożywcze zaskakują swoimi cenami. Żeby pracować musimy znać język, dlatego agencje pracy organizują kursy, które pomagają w nauce. Jeszcze nie tak dawno żeby wyjechać wystarczył angielski, jednak czasy się zmieniają, obecnie należy znać język ojczysty danego państwa.

 

Ameryka

 

Wyprawa do Ameryki Północnej jest jeszcze trudniejsza. Musimy dysponować znaczną sumą pieniędzy na start, poza tym musimy zdobyć wizę. Dlatego też praca polecana jest osobom, które mają rodzinę w Stanach. W innym wypadku czeka nas mnóstwo pracy – nauka języka, załatwianie formalności, szukanie pracy, zbieranie odpowiednich funduszy. W USA problem jest też z dostępnymi miejscami pracy Pracę znajdą głównie specjaliści, dla innych może niestety nie być miejsca na rynku pracy.

 

Wyspy

 

Kierowcy, stolarze, murarze – to właśnie ich zaprasza Wielka Brytania. Podobnie jak w USA na miarę złota są specjaliści. Chcesz zostać kierowcą lub właśnie zdałeś egzamin na kategorię C+E? Na stronie paracross.pl znajdziesz ofertę dla osób takich jak Ty. Przed wyjazdem do pracy w Wielkiej Brytanii łatwo można znaleźć pracę przez firmy, które zajmują się zrzeszaniem ludzi gotowych do wyjazdu (taką firmą jest wspominany wcześniej paracross). Udając się na Wyspy koniecznie podszkolmy język. Coraz rzadziej firmy chcą zatrudniać obcokrajowców, którzy nie potrafią się dogadać. Szukając pracy już w Polsce masz możliwość podszkolenia języka przez swoją agencję pracy. Oprócz języka ważne jest znalezienie taniego mieszkania, oszczędzanie, ale też zaaklimatyzowanie się wśród Anglików.