Jak pielęgnować skórę po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg, po który sięga coraz więcej kobiet. Długotrwałe efekty potrafią zachęcić każdą przedstawicielkę płci pięknej, a idealnie gładka skóra to atut, o którym marzy każda z nas. Jednak, aby skóra mogła długo cieszyć się pięknym wyglądem, należy przestrzegać kilku zasad, które pomogą zapobiec podrażnieniom. Bezpośrednio po depilacji laserowej ciało może być podrażnione i prawdopodobnie wystąpi na nim rumień, który powinien samoistnie ustąpić po około 2-3 godzinach. Taka reakcja organizmu jest naturalna i właśnie dlatego należy odpowiednio zadbać o depilowane miejsca, aby uniknąć ewentualnych innych nieprzyjemności.
Bezpośrednio po zabiegu
Depilacja laserowa może spowodować zaczerwienienia i obrzęk, dlatego też nie należy narażać skóry na działanie większej ilości czynników drażniących. W dniu zabiegu najlepiej nie smarować ciała kosmetykami, z których korzystamy na co dzień. Zawarte w nich substancje mogłyby mieć zły wpływ na wydepilowane obszary. Zamiast tego warto sięgnąć po preparaty o właściwościach kojących i łagodzących. Najczęściej krem lub maść dostaniemy w gabinecie, w którym była wykonywana depilacja laserowa. Jeśli jednak tak się nie stało, najlepiej udać się do apteki po taki środek. Lepiej powstrzymać się też przed ubieraniem zbyt obcisłych ubrań, które mogą niepotrzebnie drażnić skórę.
Pielęgnacja w późniejszym czasie
Przez kilka dni po zabiegu warto ograniczyć długie, gorące kąpiele. W przypadku depilacji pach nie stosować dezodorantów, szczególnie tych zawierających alkohol, a przy depilacji w okolicach twarzy powstrzymać się od nakładania makijażu. Bezwzględnie nie można wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych, gdyż może to powodować powstawanie przebarwień. Niewskazane są również wizyty na basenie, w saunie i na siłowni. Można natomiast stopniowo powracać do stosowania różnych balsamów do ciała. Należy pamiętać, że każda skóra jest inna i zareaguje na zabieg inaczej, dlatego warto uważnie ją obserwować w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. Wówczas depilacja laserowa da efekty o jakich marzyliśmy.
Szukasz sprawdzonej kliniki depilacji laserowej w Gdańsku? Sprawdź: http://la-nika.pl/depilacja-laserowa/
Autor: Kinga Mamak