Porady,  Praca

Jak nauczyć się angielskiego w domu?

nauka-angielskiegoNauka języka angielskiego o własnych siłach jest możliwa, ale wymaga od nas dużej ilości czasu, wytrwałości i zaangażowania. Początki zawsze są najtrudniejsze, lecz po kilku tygodniach możemy być z siebie dumni. Bardzo ważna w tym przypadku jest systematyczność. Musimy zaczynać od materiału z zakresu A1, ponieważ jest to podstawa.

Angielski z książki
Kurs w postaci książek jest dostępny dla każdego. To doskonały sposób, aby nauczyć się pisać, a ponadto czytać w języku angielskim. Do wielu takich kursów dodawane są płyty CD, dzięki nim mamy okazję opanować rozumienie ze słuchu.

Bezpłatne kursy języka angielskiego online
W sieci istnieje wiele darmowych kursów online. Nasze postępy śledzone są na bieżąco, a dodatkowo jesteśmy motywowani na różne sposoby. Uczestnicy bardzo często wynagradzani są punktami, pozycją w rankingu lub dodatkowym pakietem „premium”, który pozwala nam na więcej. Nauka dzielona jest na różne etapy, które weryfikowane są przez testy. Ćwiczenia są bardzo urozmaicone i mają różne formy.

Programy do nauki języka angielskiego
Warto kupić programy do samodzielnej nauki języka angielskiego. Należy zacząć od kursu podstawowego. Istnieje możliwość zakupienia go w sklepie internetowym. Nasze postępy są kontrolowane, zasób słownictwa jest bardzo rozmaity. Programy proponują nam naukę z native speaker.

Nauka przez fiszki
Bardzo skuteczną metodą nauki języka angielskiego jest skorzystanie z fiszek. Na małych karteczkach należy napisać sobie wyraz w języku angielskim, a na drugiej stronie w języku polskim. Codzienne użytkowanie sprawi, że utrwalimy, a także nauczymy się w szybkim czasie nowych słówek.

Nauka przez czytanie lub filmy
Warto wypożyczyć lub ściągnąć sobie jakąś książkę w języku angielskim i z pomocą słownika tłumaczyć każde zdanie po wyrazie. Zajmie nam to sporo czasu, ale efekty będą widoczne. Również oglądając filmy w języku angielskim z napisami w języku polskim, mamy możliwość nauczenia się nowych słówek i akcentu.

Wszystkie powyższe metody są bardzo pomocne, szczególnie, gdy nie zaczynamy od zera. W takich okolicznościach lepiej postawić na kurs językowy. Możesz go bez problemu znaleźć w sieci. Wystarczy wpisać angielski Łódź lub angielski Kraków, a zostaniemy zasypani ofertę szkół języka angielskiego.

Możliwość komentowania Jak nauczyć się angielskiego w domu? została wyłączona