Dom i Ogród,  Porady

Jak należy prać wykładziny?

pranie-dywanuWykładziny stanowią estetyczny i poręczny sposób na wykończenie pomieszczeń, szczególnie w biurach, urzędach i firmach usługowych. Niemniej jednak, z czasem gromadzi się w nich kurz, który nie do końca da się usunąć podczas regularnego odkurzania pomieszczeń przez ekipy sprzątające. Poza tym, od czasu do czasu materiał plami się, a wykładzina ulega zalaniu. W związku z tym, co jakiś czas trzeba prać wykładziny w pomieszczeniach. Jak najlepiej to zrobić?

Zanim zamówi się firmę sprzątającą, trzeba usunąć meble z czyszczonego pomieszczenia, aby sprzątacze mieli dostęp do wszystkich zakamarków pokoju. Warto więc wyczyścić biuro na raty, za każdym razem udostępniając ekipie czyszczącej inne pomieszczenia. Można też pozostawić na miejscu biurka i regały, ale wtedy należy liczyć się z tym, że w niektórych miejscach pozostanie pod nimi brud.

Panie wykładzin najlepiej poprzedzić starannym odkurzaniem pomieszczenia. Sprzątaczy najlepiej zamówić w piątek po południu, aby przez weekend podłogi wyschły do końca. Wtedy w poniedziałek można będzie ustawić z powrotem meble i przystąpić do pracy w lśniących czystością pomieszczeniach. W cieplejsze dni do wysuszenia przepranej wykładziny wystarczy w zupełności nocne wietrzenie pokoju.

Ponieważ nie wszystkie środki chemiczne nadają się do prania wykładzin, warto skorzystać z usług ekipy sprzątającej, która określi parametry materiału i zastosuje detergenty, które nie uszkadzają włókien i nie odbarwiają ich. Użycie specjalnych maszyn do prania dywanów i wykładzin pozwoli uniknąć nadmiernego ich moczenia, co przedłuży trwałość obicia, oraz umożliwi szybsze jego osuszenie i oddanie pomieszczenia do użytku po praniu. Jeśli wykładziny prano wcześniej domowym sposobem, należy uprzedzić pracowników z firmy czyszczącej, ponieważ resztki niektórych popularnych środków do prania mogą uszkodzić stosowane przez nich urządzenia.

Profesjonalna firma sprzątająca przeprowadzi nie tylko pranie wykładzin w biurze, ale przy okazji wyczyści także dywany, obicia mebli i zasłony. Warto więc co jakiś czas wykonać profesjonalne generalne porządki w przedsiębiorstwie. Pracownicy i klienci z pewnością docenią estetyczne, czyste i zdrowe wykładziny w firmie, która dba o ich komfort fizyczny i psychiczny.
W artykule musi się znaleźć fraza pranie wykładzin. Warto wskazać, że firma sprzątająca to wygoda i gwarantowany efekt

Możliwość komentowania Jak należy prać wykładziny? została wyłączona