Jak działa reklama?

Każdy przedsiębiorca powinien mieć podstawową wiedzę na temat marketingu.

Zanim zlecisz komuś wykonanie reklamy, musisz zdawać sobie sprawę z własnych oczekiwań i efektów, jakie możesz osiągnąć. Reklama jest dźwignią handlu – ale tylko wtedy, jeśli umiesz się nią posługiwać! Rozważmy to na przykładzie popularnych konstrukcji reklamowych.

Najwyższa jakość

Po pierwsze, wszystkie materiały promocyjne świadczą o wizerunku firmy. Nazywamy to identyfikacją wizualną – w praktyce liczy się jednak nie tylko logo czy ogólna kolorystyka. Świetnym przykładem są chociażby kasetony świetlne. Jeśli są wykonane estetycznie i charakteryzuje je wysoka jakość, na pewno przyciągną uwagę Twojego klienta. Sam motyw światła bardzo pozytywnie oddziałuje na podświadomość odbiorcy. Jest bowiem kojarzony z bezpieczeństwem, przejrzystością, działa jak swoisty znak STOP na drodze. Nawet jeśli na poziomie podświadomości nie jest to rejestrowane. I tutaj pojawia się kwestia zadbania o wygląd i działanie kasetonów. Z pewnością reklama świetlna… Musi świecić. Brzmi banalnie? Zwróć jednak uwagę na to, jak często widuje się takie braki w oświetleniu. Zamawiając produkt u dobrego producenta nie musisz przejmować się uciążliwą konserwacją, ponieważ będzie działać przez długi czas. A klient zobaczy, że jesteś solidną marką.

Lokalizacja i przekaz

Oprócz jakości, ogromne znaczenie ma lokalizacja i przekaz. Udane konstrukcje reklamowe muszą znajdować się blisko potencjalnych klientów, na często uczęszczanych drogach, przy tłocznych chodnikach. Ich przekaz musi być jednak na tyle subtelny bądź intrygujący, że nie będą nikogo drażnić. Pamiętaj, że łatwo o przesyt we współczesnym świecie kolorowych neonów. W zależności od branży, warto postawić na większy konserwatyzm bądź oryginalność. Niewątpliwie reklama wizualna jest jedną z najskuteczniejszym form promocji i to dobra inwestycja. Kupując materiały mające promować Twój biznes, weź pod uwagę fakt, że wydatek powinien się zwrócić. Nie musisz więc celować w najniższą półkę cenową – choć nie jest tak trudno znaleźć ciekawe oferty w atrakcyjnych cenach.

Jak widzisz, współczesny marketing to bardzo szeroki temat. Musisz jednak włożyć nieco wysiłku w poznawanie go i instalowanie reklam, ponieważ w przeciwnym razie zostaniesz daleko w tyle za swoją konkurencją.