Jak dać starym koszulkom drugą młodość?

satynaStare i nudne koszulki zwykle wyrzucamy do kosza, a to wielki błąd! Wystarczy wiedzieć jak poradzić sobie z ich przerobieniem, a na pewno będziemy zadowoleni z końcowego efektu. Zabierzmy się zatem do pracy.

Przerobienie starej koszulki wymaga odpowiednich narzędzi: igły, nitek, naprasowanki, hafciarki oraz maszyny do szycia. Jednak i bez specjalistycznych maszyn damy sobie radę. Patrząc na propozycje cottonbee.pl, możemy zobaczyć jak może wyglądać koszulka, która straciła swój blask – nadajmy go jeszcze raz swoim ubraniom. Dzisiaj nie trudno o materiały. Jeśli nie posiadamy maszyny oraz hafciarki, możemy skorzystać z czegoś zupełnie innego.

 

Wykończenie koszulki ręcznym szyciem nie jest takie skomplikowane jak może się wydawać – wystarczą szpilki, zaznaczenie i dokładny szew. Zajmuje to nieco czasu, ale naprawdę warto. Ubranie przed całym zabiegiem warto wyprać, a po zszyciu odpowiednich miejsc tak, jak nam pasuje, bierzemy się za tworzenie wzoru. Każdy druk na satynie, bawełnie, jedwabiu wymaga innego obejścia. Pierwszym sposobem na stworzenie obrazków czy grafiki na bluzce jest naprasowanka. Wystarczy zainwestować w papier transparentny – wystarczy, że wydrukujemy wzór, wytniemy i mamy gotowy druk na satynie lub innym materiale.  Nie uszkodzimy materiału, jeśli dopasujemy temperaturę żelazka do materiału na jakim pracujemy – takie informacje znajdziemy na metce naszego ubrania do przeróbki.

 

Kolejną metodą, którą możemy zobaczyć na  cottonbee.pl to haftowanie wybranego motywu. Oczywiście można zrobić to ręcznie, jeśli mamy dużo czasu. Najlepsza będzie jednak hafciarka, która bardzo szybko poradzi sobie z wybranym przez nas wzorem. Wystarczy tylko załadować plik i wybrać haftowanie. Samo ustawienie jest nieco skomplikowane, ale do każdej dołączony jest odpowiedni program. do ubrania możemy doszyć również kamyczki, które znajdziemy w sklepach z produktami do tworzenia biżuterii. Nie zapominajmy, że mocne przyszycie gwarantuje nam użytkowanie ubrania przez dłuższy czas. A jeśli chcemy by koszulka była jeszcze ciekawsza, niepowtarzalna, możemy użyć farb do tkanin, brokatów utrwalanych za pomocą żelazka lub nap czy guzików. Taka bluzka na pewno będzie niepowtarzalna i wzbudzi wielkie zainteresowanie u przechodniów.