Jak ciekawie i nowocześnie urządzić kuchnie?

kitchenJeszcze kilkanaście lat temu kuchnia była traktowana jak miejsce do przygotowywania posiłków. Osoba, która się tym zajmowała miała całe pomieszczenie dla siebie, a pozostali domownicy byli w pracy, w szkole lub poza domem. Nie było czasu na wspólne spędzanie czasu „przy garach”.

Obecnie wszystko się zmieniło. Kuchnia stała się sercem domu, w którym spotykają się wszyscy domownicy, rozmawiają, jedzą i spędzają większość czasu. Dlatego też współczesna, nowoczesna kuchnia najczęściej połączona jest z salonem, co czyni ją przytulniejszą, pozwala na rozmowy, wspólne gotowanie i miłe spędzanie wieczorów w gronie rodziny i znajomych.

Serce domu chętnie jest eksponowane, urządzane z najwyższą starannością i dbałością o najdrobniejsze detale. Meble kuchenne wykonywane są w oryginalny sposób, z najwyższej jakości materiałów, na zamówienie.

Podczas projektowania kuchni połączonej z salonem musimy pamiętać, że tak naprawdę będzie to jedno pomieszczenie, a jego wystrój, kolorystyka i styl muszą być spójne i powinny do siebie pasować.

Podczas projektowania tego, bardzo ważnego pomieszczenia w domu, należy pamiętać, że będziemy w nim spędzać dużo czasu (nawet kilka godzin dziennie). Powinno ono być funkcjonalne, zgodne z naszymi przyzwyczajeniami i potrzebami, a także musi nam się podobać. Pojemne szafy, odpowiednie ułożenie zmywarki, kuchenki, lodówki i przestrzeni roboczej to podstawowe wyzwania, z jakimi będziemy musieli się zmierzyć. Ponieważ meble kuchenne to kosztowana inwestycja, to raz zaprojektowane i zamontowane w naszym domu będą nam służyć przez kilka lub kilkanaście lat. Dlatego też trzeba wszystko dobrze przemyśleć, obejrzeć przygotowany projekt dokładnie kilka razy i mieć pewność, że to nasza wymarzona kuchnia. Jeśli coś pominiemy albo źle zaplanujemy to późniejsze poprawki nie będą już takie proste.

W kuchni należy przewidzieć strefę do gotowania, do przygotowywania posiłków, do zmywania, oraz stół, przy którym cała rodzina będzie mogła usiąść i zjeść posiłek. Wbrew pozorom nie jest to łatwe a prawidłowe ich usytuowanie jest nie lada wyzwaniem.

W nowych i remontowanych domach, mieszkańcy zazwyczaj projektują kuchnie na wymiar. Dopasowują meble i aranżacje przestrzeni do pomieszczenia, którym dysponują. Nie jest to problemem, ponieważ obecnie możliwe jest zaprojektowanie i zmontowanie mebli o dowolnym kształcie, dopasowanym do każdego wnętrza. Możemy wybierać wśród wielu kolorów i rodzajów frontów, blatów i innych detali, co sprawia, że dwie identyczne kuchnie nie istnieją. Trzeba tylko wszystko dobrze przemyśleć, ponieważ w naszej nowej kuchni będziemy spędzać sporo czasu i powinny to być miłe i przyjemne chwile.