Istotne rady w kwestii ubranek dla noworodka

dzieckoProducenci ubranek dziecięcych dokładają wszelkich starań, by te były najlepsze pod każdym względem. Zastanówmy się więc, jakie cechy będą w tym przypadku odgrywać największą rolę oraz na co powinniśmy  zwrócić uwagę.

Najważniejszy i najistotniejszy jest materiał, z którego zostało wykonane dziecięce ubranko. Producenci najczęściej wybierają prawdziwa organiczną bawełnę – i słusznie. Dlaczego bawełna? Jest to naturalny materiał, do którego nie zostają wykorzystane żadne środki chemiczne, które mogą wywołać podrażnienie skóry i przyczynić się do uczulenia. Pamiętajmy o tym, że skóra dziecięca jest dużo bardziej delikatna, niż u nas – dorosłych. Kolejnym atutem bawełny jest jej przepuszczalność powietrza, dzięki czemu skóra dziecka oddycha. Sami doskonale wiemy, jak niewygodne i niekomfortowe jest noszenie syntetycznej bluzki przez cały dzień – dziecko odczuwa to ze zdwojoną siłą. Jak rozpoznać naturalną i organiczną bawełnę? Przede wszystkim kolory nie są tak żywe, chociaż producenci stosują coraz to nowsze metody i jednak uzyskują żywsze kolory. Natomiast naturalna bawełna w odróżnieniu od tej syntetycznej nie kurczy się pod wpływem bardzo wysokich temperatur podczas prania.

W lato – cienkie rajstopki, w zimę – wełniane. Rodzice bardzo często w trosce o dzieci starają się je ubierać w jak najcieplejsze ubranka – co jest błędem. Wybierajmy takie, które są adekwatne do pogody. Na wiosnę schowajmy więc zimowe czapeczki i szaliczki, a kupmy te typowo letnie – cieńsze i bardziej przewiewne.

Wygoda – jedna z najważniejszych kwestii. Dziecko musi czuć się wygodnie w swoich ubrankach. Wpływ na to ma kilka kwestii – nie tylko materiał, ale i rozmiar. Zbyt duże luz zbyt ciasne ubranko może powodować dyskomfort, ograniczenie ruchów. Kupując więc ubranko nie kupujmy ,,na wyrost”.

W wygodzie również znaczenie mają wszelkie dodatki, które rodzice tak bardzo lubią. Producenci oczywiście chcą, by ubranka były kolorowe i ładne – wszywając różnego rodzaju ozdoby, suwaczki, koraliki. Owszem – wygląda to bardzo ładnie, ale czy jest to wygodne? Z pewnością nie dla dziecka.

Praktyczność również jest istotna zwłaszcza dla rodziców. Aby uniknąć rozbierania dziecka przy każdej zmianie pieluszki – warto zakupić body rozpinane od dołu. Maluch nie będzie się wychładzał przy każdej zmianie, a i rodzicom będzie dużo wygodniej. To samo tyczy się bluzeczek – lepsze są te zapinane na ramionkach, niż te wkładane przez głowę. Kurtka zimowa czy kombinezon? Oczywiście dużo praktyczniejsze i wygodniejsze zarówno dla rodzica jak i dla dziecka będzie jednoczęściowy kombinezon.

Cena również nie jest bez znaczenia. Bardzo często możemy kupić ładne i dobre jakościowo ubranka za niższą cenę. Wysoka cena nie zawsze będzie wyznacznikiem najwyższej jakości.

Przy kupowaniu i wybieraniu ubranek dla noworodka warto wziąć tych kilka kwestii pod uwagę. Nie zawsze to co my – rodzice myślimy, że jest dobre – nie zawsze będzie odpowiednie dla dziecka.

W sklepie Lencia znajdziesz najwyższej jakości ubranka niemowlęce w atrakcyjnych cenach.