Turystyka

Islandia – raj dla fotografii z drona

Wyspa znajdująca się na styku płyt tektonicznych obfituje w niezwykłe krajobrazy o każdej porze roku. Te wykonywane z perspektyw lotu ptaka są szczególnie ciekawe.

Oddalona o kilka godzin lotu samolotem z Polski Islandia staje się bardzo popularnym miejscem podróży naszych rodaków. Wyspa na Oceanie Atlantyckim znajduje się na styku płyt tektonicznych, a krajobraz obfituje w wulkany, wodospady, lodowce i liczne cieki wodne. W każdej porze roku odwiedzający Islandię trafi na wspaniałe krajobrazy i naturę, której nie znajdziemy w Europie kontynentalnej. 

Islandia to raj dla fotografów, a w ostatnich latach szczególnie popularne stało się latanie dronem na Islandii. Spojrzenie na niezwykłe krajobrazy z perspektywy lotu ptaka pozwala prawdziwie przekonać się o pięknie przyrody wyspy. Nie wszystkie największe atrakcje Islandii można fotografować przy pomocy drona – istnieje wiele ograniczeń. W najczęściej odwiedzanych miejscach znajdują się znaki informujące o obowiązującym zakazie. Można się jednak starać odpłatnie o zezwolenia lub korzystać z krajobrazów poza utartym szlakiem. Są setki mniej zatłoczonych miejsc – gejzerów, pól lodowych, rzek, wodospadów i kaskad.

Na Islandii można spędzić wiele tygodni, korzystając ze szlaków w poprzek wyspy, lub objechać ją dookoła drogą nr 1.  Wśród osób mających mniej czasu lub zaczynających swą podróż z Rejkjawiku szczególnie popularny jest  Złoty Krąg na Islandii. Już w ciągu jednego dnia można zobaczyć najwspanialsze gejzery i wodospady wyspy. W pobliżu znajduje się także Park Narodowy Þingvellir, związany z wielowiekową historią islandzkiego państwa. Tutaj zebrał się pierwszy parlament, który do dziś jest najdłużej działającym nieprzerwanie zgromadzeniem przedstawicieli narodu na świecie.

W zimie dni są dość krótkie, co trzeba uwzględniać planując wszelkiego rodzaju wycieczki. Ta pora roku daje jednak szanse na obserwację zorzy polarnej – wspaniałego zjawiska świetlnego, zachodzącego w górnych warstwach atmosfery. Istnieje wiele serwisów internetowych i aplikacji, które przedstawiają prognozowaną aktywność sprzyjającą powstaniu zorzy. W bezchmurną noc warto się wybrać poza tereny zanieczyszczone światłem, mając w termosie coś ciepłego do picia.

Możliwość komentowania Islandia – raj dla fotografii z drona została wyłączona