Porady

Innowacyjne pomysły na prezenty świąteczne – poradnik

Czas świąt to oczywiście czas prezentów – dzielenia się nimi oraz otrzymywania ich. Chcemy, aby nasi najbliżsi, czyli rodzina oraz przyjaciele, prawdziwie ucieszyli się z tego, czym ich obdarujemy. Jednak czasami, mimo że dana osoba jest nam bardzo bliska, nie mamy żadnego pomysłu na udany prezent. Jeżeli w tym roku jest tak samo, to warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami, które stanowią niewielki przewodnik na temat tego, czym możemy kierować się przy wyborze prezentu.

Praktyczne prezenty – jak sprawić, by były satysfakcjonujące?

Odwiedzając sklepy w okresie świątecznego, zakupowego szału, z łatwością dostrzeżemy pewien rodzaj prezentów, które można dać w zasadzie każdemu. Zestawy kosmetyków, komplety świeczek, książkowe poradniki o wszystkim i o niczym – takich pomysłów na prezent jest mnóstwo. Jednocześnie uznaje się je za najbardziej praktyczne. Czy oznacza to, że będą one odpowiednie? Kupując prezent starajmy się rozsądnie wydawać nasze pieniądze, zwłaszcza myśląc o naszych bliskich. Oczywiście praktyczne prezenty mogą sprawdzić się pod choinką. Żeby tak się stało, to decydując się na konkretną rzecz musimy być pewni, że dana osoba rzeczywiście jej potrzebuje. Warto wcześniej przeprowadzić małe rozeznanie, aby dowiedzieć się co sprawdzi się lepiej – kosmetyki, ubrania czy może akcesoria do domu. Możemy zapytać obdarowywaną osobę wprost lub poprosić wspólnego znajomego o to, by dowiedział się, czego dokładnie jej potrzeba. Przy wyborze prezentu warto uwzględnić pasje i zainteresowania danej osoby. Sport, muzyka, książki, gotowanie, majsterkowanie – możliwości jest naprawdę wiele. Żeby prezent miał bardziej indywidualny charakter i odróżniał się od innych warto zdecydować się na jego personalizację. Wtedy nawet zwykły kubek stanie się unikatowym podarkiem.

Pełna moc atrakcji

Ciekawym pomysłem na prezent są bilety, vouchery lub kupony upoważniające do wzięcia udziału w pewnej atrakcji. Może to być wydarzenie kulturalne takie jak premiera filmu, sztuki teatralnej, czy koncert. Innym pomysłem jest karta podarunkowa, którą w swej ofercie posiada coraz więcej sklepów. W ten sposób dana osoba może sama zdecydować na co konkretnie pragnie wydać daną kwotę pieniędzy – dzięki temu szansa na zadowolenie z prezentu znacznie wzrasta. Bardzo ciekawym pomysłem jest kupno voucherów na pewne ekstremalne przeżycia. Skok z bungee, a może nawet ze spadochronem, lot w tunelu aerodynamicznym, drifting, zajęcia typu ASG czy paintball te i inne propozycje atrakcji mogą okazać się bezcennym przeżyciem. Dużym zainteresowaniem cieszą się również atrakcje takie jak Escape Room czy szkoła weekendowego survivalu. W wyborze odpowiedniej opcji ogranicza nas jedynie lokalizacja – warto wybrać takie wydarzenie, które jest organizowane blisko miejsca zamieszkania danej osoby, lub upewnić się że będzie ona w stanie dojechać gdzieś dalej.

Prezent o wysoce relaksującym działaniu

Świetnym pomysłem – zwłaszcza dla pań – są vouchery do miejsc o charakterze wypoczynkowym. Weekend SPA pozwala się zrelaksować i cieszyć chwilami samotności. Możemy również podarować karnet na konkretną usługę, najlepiej kierując się tym, co dana osoba najbardziej lubi. W salonach kosmetycznych znajdziemy wielorakie zabiegi pielęgnacyjne, masaż klasyczny, z wykorzystaniem gorących kamieni, a może w towarzystwie ciepłej i słodko pachnącej czekolady? Ciekawym pomysłem może też być coraz bardziej popularny w ostatnim czasie masaż tajski, który wywodzi się z lokalnych praktyk, wpływów chińskiej medycyny ze szczególnym wyróżnieniem technik akupresury, elementów jogi oraz starożytnej indyjskiej sztuki leczenia – ajurvedy. Wybór jest ogromny, a każda z propozycji ma ogromną szansę na to, by stać się prezentem, który dostarczy prawdziwej przyjemności.

Możliwość komentowania Innowacyjne pomysły na prezenty świąteczne – poradnik została wyłączona