Inferno na dużym ekranie

movie-918655_640Książki Dana Browna są pełne wartkiej akcji, symboliki i sensacji w jednym. Sprzedają się doskonale zarówno w ojczyźnie autora, jak i w wielu krajach na całym świecie. Ostatnią wydaną przez Dana Browna powieścią było „Inferno”. 14 października 2016 roku na ekrany kin w Polsce wszedł film z Tomem Hanksem w roli głównej, zrealizowany na podstawie tej powieści. Sprawiło to, że w księgarniach zauważalne jest wzmożone zainteresowanie samym dziełem Dana Browna.

Profesor Langdon we Florencji

Robert Langdon w książce „Inferno” ponownie ratuje świat. Staje w obliczu przerażających zagadek i musi je rozwiązać, nim na Ziemi stanie się Piekło, jak poetycko opisuje to serwis Poczytaj.pl. Podróżuje do Florencji, a kulminacyjnym miejscem jego przygód są podziemia zabytków w tureckim Stambule. W towarzystwie młodej lekarki Sienny Brooks, prof. Langdon w pośpiechu opuszcza szpital, choć nie wie, jak się w nim znalazł. Jest ścigany i ktoś próbuje go zabić. Podąża z czasem śladem wskazówek ukrytych w poemacie Dantego. Jego wiedza o symbolach i sekretach pomaga mu odkryć zamierzenia wrogów ludzkości, którzy chcą sprowadzić na świat epidemię i zmniejszyć liczebność globalnej społeczności.

Z księgarni internetowej Poczytaj.pl dowiadujemy się, że ten fenomenalny, apokaliptyczny thriller sprzedał się w nakładzie aż 9 milionów egzemplarzy w ciągu pierwszych trzech tygodni od wydania. Pozostałe pozycje tego samego autora, m.in. „Anioły i Demony”, „Kod Leonarda da Vinci”, „Cyfrowa Twierdza” czy „ Zwodniczy punkt” cieszą się taką samą popularnością.

Inferno przeniesione na wielki ekran

Podobnie jak „Anioły i Demony” oraz „Kod Leonarda da Vinci” również „Inferno” doczekało się ekranizacji. Ponownie w rolę Roberta Langdona wcielił się niezawodny Tom Hanks.  Scenariusz do filmu napisał David Koepp, zaś wyreżyserował go Ron Howard.  Światowa premiera „Inferno” miała miejsce 12 października 2016 roku.  W rolę lekarki Sienny Brooks wcieliła się Felicity Jones.

Ron Howard odpowiadał również za sukces dwóch poprzednich filmowych części przygód profesora Roberta Langdona. Dlatego można spodziewać się, że trzeci jego film będzie utrzymany na podobnym, wysokim poziomie. Warto przed wybraniem się do kina, poznać historię opisaną w książce Dana Browna. Dzięki temu poznamy losy Roberta Langdona w pełnym wymiarze i będziemy mogli porównać je z tym, co zostało pokazane w filmie. W najbliższych tygodniach przekonamy się, czy ekranizacja również będzie hitem kinowym.

Nigdy wcześniej książka nie była tak łatwo dostępna – księgarnia internetowa na poczytaj.pl