Identyfikacja firmy, a produkty poligraficzne

printing-houseIdentyfikacja firmy jest szalenie ważna zwłaszcza w przypadku firm, które dopiero co wkraczają na rynek i są start up’em. Identyfikacja firmy to nic innego jak logo, czcionka, grafika firmowa i wszystkie inne elementy, z którymi klient będzie kojarzyć naszą firmę. Identyfikacja firmy niesamowicie pomaga w marketingu – co dla każdej firmy jest bardzo ważną kwestią.

Jak już powstanie logo firmy i wszystkie elementy, którymi firma chciałaby się reklamować – czas na zastanowienie się nad produktami poligraficznymi, na których to umieścimy dane elementy.

Pierwszym i chyba najważniejszym produktem dla każdej firmy jest wizytówka firmowa. Produkt poligraficzny jakim jest wizytówka firmowa ma kilka funkcji. Przede wszystkim przekazanie informacji o firmie takich jak kontakt telefoniczny czy e-mailowy, zaprezentowanie profilu firmy oraz usług przez firmę oferowanych, umieszczenie strony internetowej firmy. Dzięki wizytówce klient zapamięta naszą firmę i zgłosi się, jeśli będzie miał taką potrzebę. Firmy prześcigają się w pomysłach i różnorodnych projektach wizytówek po to, by zwrócić na siebie uwagę. Wizytówka będzie zatem dobrym produktem reklamowym i marketingowym każdej firmy.

Skoro mowa o identyfikacji firmy nie możemy również zapomnieć o papierze firmowym, na którym również umieścimy logo, kontakt, stronę internetową – tak samo, jak w przypadku wizytówki. Firmy na co dzień wykorzystują papier firmowy w ogromnych ilościach do różnych celów jak chociażby drukowanie wszelkiego rodzaju dokumentów. Posiadanie więc papieru firmowego przez firmę wraz z identyfikacją jest więc niezbędnym i niezastąpionym elementem.

Kolejnym produktem poligraficznym, który ma niemałe znaczenie w identyfikacji firmy jest koperta. Wydawać by się mogło, że bez większego znaczenia jest wysyłanie klientowi umowy w kopercie zwykłej czy firmowej. A jednak – ma to ogromne znaczenie. Firmowa koperta to prestiż firmy.

Identyfikacja firmy również przejawia się we wszelkiego rodzaju produktach reklamowych i marketingowych typu broszury, ulotki, foldery. Klient dostając ulotkę musi wiedzieć, o jakiej firmie mowa. Widoczne logo, zakres usług czy produktów oferowanych przez firmę, dobrze dobrana kolorystyka – to wszystko sprawi, że klient przeczyta ulotkę i zainteresuje się, bądź wyrzuci do kosza. Jak wiadomo – tego typu produkty mają ogromną siłę i moc marketingową.

Kalendarze – tutaj również firmy wykorzystują potencjał produktu jakim jest kalendarz i zamieszczają swoje logo i inne elementy identyfikacji firmowej. Kalendarze bardzo często podarowane klientom jako jeden z gadżetów firmowych mogą przynieść pozytywny feedback i stać się kolejnym produktem reklamowym.

Oprócz produktów reklamowych identyfikacja firmy ma znaczenie przy ubiorze pracowników, oznakowanych pojazdach firmowych czy architekturze i wystroju budynków. Przy pracach nad projektem związanym z identyfikacją firmy wszystko ma znaczenie – kolorystyka, czcionka i jej rozmiar, grafika. Tworząc więc elementy identyfikacji firmy każda firma stara się, by ich projekt był jedyny w swoim rodzaju.

Autorem artykułu jest Drukarnia TPS Druk posiadająca w swojej ofercie teczki ofertowe w Starogardzie oraz inne firmowe produkty poligraficzne.