Hanwag – buty idealne na wyprawy w teren

Hanwag to niemiecka firma obuwnicza, która została założona w 1921 i od tamtego czasu zajmuje się produkcją wysokiej jakości obuwia terenowego, wyznaczając jego nowe standardy i wprowadzając innowacyjne rozwiązania technologiczne. Wszystko to w celu umożliwienia jak najlepszych doznań dla osób, które przemierzają lasy i górskie szlaki, wędkują, polują, czy uprawiają aktywności związane z terenami z dala od cywilizacji, jak np. trekking.

Buty Hanwag – buty na każdą okazję

Jeśli nie wiesz, które buty Hanwag będą dla Ciebie najlepsze, w wyborze pomoże Ci praktyczny podział na kategorie. Każda z nich różni się konstrukcją, dzięki czemu najlepiej pasuje do konkretnych warunków. Najbardziej specjalistyczna kategoria to buty Alpin – przeznaczone są do zimowego zdobywania gór, w związku z czym jest to obuwie na raki. Najbardziej uniwersalne kategorie to Trail i Trek Light – pierwsza przeznaczona na piesze wycieczki w wymagającym terenie, druga – do tych samych wypraw, ale w terenie łagodnym. Jeśli wybierasz się w góry lub na obszar, gdzie dominuje podłoże skaliste, wówczas optymalnym rozwiązaniem jest obuwie z kategorii Rock, czyli techniczne buty alpinistyczne. Ostatnia z kategorii to Trek – są to klasyczne buty trekkingowe.

Warto zwrócić uwagę także na specjalne wersje, jakie można znaleźć w każdej z wymienionych kategorii. W przeciwieństwie do standardowych, mają nieco inną konstrukcję. Straight Fit to obuwie, gdzie kopyto ma asymetryczną komorę palców – dzięki temu mogą komfortowo korzystać z niego użytkownicy z szerszym przodostopiem, ponieważ duży palec zawsze pozostaje w pozycji prostej. Alpin Wide to węższa budowa butów alpejskich, pomyślana w celu zapobieżenia dużemu naciskowi na stopy podczas wspinaczki lub trekkingu – co jest możliwe dzięki większej ilości miejsca na przedzie obuwia. Ostatni rodzaj wersji specjalnych to Wide – są to buty mające poszerzoną budowę, co daje większą przestrzeń w przedniej części stopy i śródstopia, dzięki czemu nacisk na stopę jest mniejszy. Pomaga to skutecznie redukować zmęczenie.

Gdzie znaleźć buty Hanwag?

Obuwie Hanwag znajdziesz w sklepie online hunt-fish.eu. Znajduje się w nim pełen asortyment producenta, podzielony na przejrzyste kategorie wraz z wyjaśnieniami, jak odczytywać symbol każdej z kategorii, dzięki czemu bez problemu znajdziesz odpowiednią pod swoje potrzeby. Dostępne są zarówno buty damskie, jak i męskie oraz przeznaczone dla dzieci – zobacz już dziś!