Gdzie szukać pomocy psychologa, gdy nie chcemy się ujawniać?

Chodzenie do psychologa w naszym kraju nadal jest kojarzone jako objaw słabości. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje dyskretnego wsparcia ekspertów w dziedzinie psychologii. Teraz można uzyskać je również przez internet.

Do psychologa warto udać się za każdym razem, gdy czujemy, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie ze swoimi problemami. Takie trudności mogą dotknąć każdego z nas na wszystkich etapach życia. Jeśli nie stawimy im czoła, ich konsekwencje mogą ciągnąć się za nami latami.

 

Wskazania do skorzystania z pomocy psychologicznej:

  • zaburzenia nastroju, kryzysy życiowe, depresja
  • zaburzenia osobowości, na przykład osobowość z pogranicza (Borderline), osobowość paranoiczna, narcystyczna
  • uzależnienia, nadużywanie substancji psychoaktywnych
  • zaburzenia odżywiania się – anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się
  • lęki, fobie, stres, trauma, nerwica
  • problemy w związkach i w rodzinie
  • zaburzenia seksualne
  • żałoba po utracie bliskiej osoby albo rozstaniu

 

Pomocy psychologicznej w powyższych przypadkach możemy szukać w gabinetach działających stacjonarnie – znajdziemy je na terenie całej Polski, ale obecnie możemy także korzystać z konsultacji on-line, które oferuje serwis Konsult Expert.

 

Konsultacje psychologiczne przez internet

Internetowe konsultacje z psychologiem to nowość, ale już teraz zyskały sobie duże grono zainteresowanych. W serwisie Konsult Expert możemy konsultować się z różnymi psychologami i uzyskać fachową pomoc całkowicie dyskretnie, bez konieczności wychodzenia z domu.

 

To zatem korzystny wybór dla tych osób, którym zależy na wsparciu, ale jednocześnie nie chcą, aby dowiedzieli się o nim bliscy. Konsultacje internetowe są także dobrym wyborem dla osób, które nie mają w okolicy gabinetów psychologicznych, a także dla tych, które mają trudności z opuszczaniem swojego domu, na przykład ze względu na niepełnosprawność czy fobie.

 

Serwis internetowy Konsult Expert nie jest w stanie zapewnić wsparcia w sytuacjach zagrożenia życia – należy wtedy jak najszybciej skontaktować się z numerem alarmowym, aby szukać błyskawicznego wsparcia.