Gdzie pojechać na urlop?

Czas wolny jest tym, co każdy z nas bardzo lubi. Gdzie pojechać na urlop? Z tą listą inspiracji na pewno Ci nie zabraknie! Pamiętaj o tym, że wcale nie trzeba aż tak daleko wyjeżdżać, by zobaczyć coś ciekawego. Podróże po najbliższej okolicy także są bardzo ciekawe i nie nadszarpną za bardzo domowego budżetu. A więc koniec z wymówkami. Przedstawiamy Ci listę miejsc, gdzie warto pojechać na urlop?

  1. BISKUPIN – to tutaj były kręcone sceny do filmu ,,Stara Baśń”. To właśnie także w tym mieście w kujawsko-pomorskim znajduje się osada, którą rocznie odwiedzają miliony turystów. Co ważne, czynna jest cały rok, a nawet dodatkowo można wykupić sobie przewodnika. Naprzeciwko znajduje się Muzeum Rybactwa, wspaniałe interaktywne miejsce dla dzieci, które powstało stosunkowo niedawno. Oba miejsca są warte uwagi, dlatego warto poświęcić im kilka godzin swojego życia, na pewno nie będziecie tego żałować.
  2. LUBLIN – wspaniałe miasto, w którym naprawdę sporo jest do zwiedzania. Na największą uwagę w naszym odczuciu zasługuje lubelski zamek, a także trasa podziemna, która jest naprawdę świetna. Warto przespacerować się także uliczkami i sprawdzić, co za inne atrakcje w sobie kryją. Nie bójcie się błądzić, a na pewno traficie na coś wspaniałego.
  3. ŁÓDŹ – wciąż wracamy pamięcią do cudownych restauracji Tu-Bajka, czy Mitmi Restobar, znajdującego się w centrum miasta. Bardzo podobał nam się Pałac Herbsta Księży Młyn, czy pobliska Palmiarnia. W mieście znajdzie się także coś dla małych turystów. Mowa o Bajkowej Łodzi, czyli kilku figurkach porozrzucanych po mieście z kultowych bajek. Dla starszych – podobnie – Galeria Wielkich Łodzian. Wszystkie pomniki są bardzo ciekawe i idealne do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.
  4. CHOJNICE – z nich bardzo blisko do Funki, czyli miejsca, gdzie cudownie wypoczniecie sobie pod namiotami. Jeśli już jednak o Chojnicach mowa, na pewno warto odwiedzić Eksperymentarium,, które spodoba się osobom w różnym wieku. W wolnym czasie zajrzyjcie też na chojnicki rynek. Miasto może trochę niepozorne, ale zachwyci Was swoim pięknem.
  5. TUCHOLA – kto z Was nie był nigdy w Borach Tucholskich, niech zajrzy np. na bazę w Białej. A Gdy będziecie w tej dużej miejscowości nie zapomnijcie wejść do Muzeum Borów Tucholskich. To właśnie w nim można wziąć udział w warsztatach darcia pierza, czy prania na tarze. Niedaleko znajduje się pyszna pizza, w pizzeria Fair Play.

Dokąd warto pojechać na urlop w Polsce?

  1. DUSZNO – niepozorna wieś położona w województwie wielkopolskim. Znajduje się dość blisko Gniezna, dlatego warto zajrzeć na wieżę widokową w Dusznie, gdy akurat będziecie w okolicy. Wstęp jest darmowy, więc nie musicie martwić się niepotrzebnymi kosztami. Z góry można podziwiać m.in. gnieźnieńską katedrę. Atrakcja jest mało znana, jednak jak najbardziej warta uwagi. Warto się na nią skusić, gdy akurat będziecie w okolicy.
  2. ŁOMŻA – to właśnie tutaj można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie na ławeczce z Hanką Bielicką. W jednym z miejskich muzeów jej postać została bliżej opracowana. To dobry czas na to by spokojnie usiąść, podumać, a także wybrać się do jednego z oddziałów, gdzie znajdują się czasowe wystawy malarstwa. Miasto zrobiło na nas wielkie wrażenie, więc pewnie z chęcią wrócimy tam za kilka lat.
  3. MALBORK – to właśnie tutaj mieści się największy w Europie zamek krzyżacki. Do zwiedzania można wynająć przewodnika. W poniedziałki wstęp jest darmowy, ale nie można oglądać wszystkich ekspozycji. Na pewno na to miejsce warto zarezerwować sobie co najmniej kilka godzin, gdyż nie będzie to czas stracony.
  4. AUGUSTÓW – jeśli lubicie rejsy statkami, pobyt w Augustowie na pewno Wam to wynagrodzi. Rejsy są naprawdę o różnej długości, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny, jak można by się spodziewać, nie są wygórowane, dlatego warto spędzić tutaj jeden z urlopów w ciągu roku. Jeśli lubicie takie klimaty, to miejsce będzie dla Was idealne na urlop.
  5. ŁAŃCUT – znajduje się tutaj piękny Pałac, a także ławeczka dwóch braci. Jeśli jesteście ciekawi ich historii, zajrzyjcie na miejski rynek. Miasto jest naprawdę przepiękne i dość rozległe, dlatego warto przygotować się raczej na dłuższy pobyt   w tej miejscowości. Warto zajrzeć też do RZESZOWA, który znajduje się wcale nie aż tak daleko, jak mogłoby się wydawać.

 

Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom nie zabraknie Ci inspiracji do tego, gdzie wyjechać na urlop? Polska jest długa i szeroka i tylko od Ciebie zależy, któremu z powyższych miast dasz się zaczarować. A może w ogóle dasz sobie szansę na poznanie jeszcze innych miejsc? Każde województwo ma naprawdę wiele do zaoferowania. Nie trzeba wcale wyjeżdżać na zagraniczne wojaże, by zobaczyć coś ładnego. Nawet najbliższa okolica, dla każdego inna, nie jest czasem straconym na wycieczki. Tam też można zobaczyć coś interesującego. Pamiętaj, nie trzeba daleko szukać, bowiem czasem to, co cenne, znajduje się blisko nas. Tylko warto dać sobie szansę na jego odkrycie.

Poznaj nowe miejsca idealne na urlop – sprawdź, naszego bloga.