Gadżety kuchenne ze stali nierdzewnej

Jednym z materiałów popularnie wykorzystywanym w kuchniach jest stal nierdzewna. Dzieje się tak z prostej przyczyny – w przestrzeni kuchennej większość akcesoriów narażona jest na działanie wysokiej temperatury, wilgoci oraz pary wodnej. Stal nierdzewna jest odporna na działanie tego typu czynników. Oto przegląd praktycznych gadżetów kuchennych ze stali nierdzewnej.

Ociekacz do naczyń ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest powszechnie wykorzystywana w suszarkach do naczyń. Zawdzięcza to nie tylko odporności na działanie wody, ale także dużej wytrzymałości. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że podczas suszenia ociekacz do naczyń nie popsuje się i nie pęknie.

Producenci oferują różne modele. Mogą to być jednopiętrowe lub dwupiętrowe suszarki. Ten ostatni ociekacz do naczyń świetnie sprawdzi się w kuchniach o ograniczonej przestrzeni, ponieważ zmieści więcej naczyń. Ciekawym rozwiązaniem są suszarki narożne. Zazwyczaj przestrzeń w kątach blatu kuchennego nie jest w żaden sposób wykorzystywana, dzięki czemu umieszczenie w niej ociekacza to sposób na oszczędność miejsca.

Ociekacz do naczyń sprawdzi się także w kuchniach, w których są zmywarki, a większość naczyń myta jest automatycznie. Niektóre z nich powinny jednak być czyszczone ręcznie. W takim przypadku najlepiej postawić na niewielką suszarkę, którą w razie konieczności można złożyć i schować.

Półki kuchenne ze stali nierdzewnej

Półki kuchenne pozwalają lepiej zagospodarować miejsce w kuchni. Można je umieścić bezpośrednio na blacie kuchennym lub nad nim. Modele wykonane ze stali nierdzewnej są wytrzymałe i mogą pomieścić wiele akcesoriów bez obaw o ich uszkodzenie. Półki kuchenne mogą być piętrowe lub jednopoziomowe. Wybór odpowiedniego modelu uzależniony jest w głównej mierze od potrzeb użytkowników. Ciekawym rozwiązaniem jest także wózek kuchenny na kółkach, który z reguły podzielony jest na kilka półek. Z powodzeniem może być wykorzystywany jako barek lub wózek do serwowania posiłków podczas przyjęcia w liczniejszym gronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *