Fototapety – nowe możliwości dekoracyjne

painter-1027853_1280Fototapety z dnia na dzień stwarzają coraz to nowsze możliwości i zdobywają serca coraz większej to ilości osób. Dlaczego tak się dzieje? Co możemy stworzyć za pomocą fototapety? Czym różni się obecna fototapeta od tej sprzed kilkunastu lat?

Przyznać trzeba, że fototapeta nie jest nowością na polskim rynku od dzisiaj. Moda ta przywędrowała do nas z Chin i początkowo uwielbiana była przez samych dworzan. Fototapeta od tak popularnej tapety różni się samą formą montażu oraz sposobem przedstawienia, bowiem jest to nic innego jak wielkopowierzchniowe zdjęcie. Kiedyś fototapety były malowane ręcznie, w co w dzisiejszych czasach trudno nawet uwierzyć. Był to więc rodzaj aranżacji ściennej, na którą nie każdy mógł sobie pozwolić, ze względu na jej koszt – nie był to bowiem mały wydatek.

Technologie i możliwości fototapety wciąż przechodzą rewolucje i udoskonalenia. Prostym przykładem będzie fototapeta stworzona z własnego zdjęcia, co z pewnością jest niezwykle oryginalnym sposobem na ozdobienie ściany. Dzisiaj zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych możemy zaopratrzyć się w fototapetę taką, jaką sobie tylko wymarzymy. Dowolność wzorów, rozmiarów i kolorystyki sprawia, że w żaden sposób nie jesteśmy ograniczeni. Również ceny nie są wygórowane – pozwolić sobie może na fototapetę niemalże każdy. Choć tapety znane i stosowane są już od dłuższego czasu, to na początku były przejawem złego smaku. Dzisiaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bowiem fototapeta jest jedną z najbardziej lubianych i najczęściej wybieranych sposobów na ścienne zdobienia. Wybierają ją zwłaszcza posiadacze niewielkich mieszkań – fototapeta to świetny sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia, dzięki zastosowanej kolorystyce i wzornictwie.

Z racji tego, że fototapeta zazwyczaj ma wzór zawierający wiele elementów, zarówno kolorystycznych jak i fizycznych – będziemy musieli zastanowić się nad aranżacją w taki sposób, by nie była zbyt ciężka i przytłaczająca. Z pewnością pomogą w tym meble i dodatki, które utrzymane zostaną w neutralnej barwie.

Oczywiście fototapeta nie musi pokrywać ściany w całości – możemy równie dobrze ozdobić fototapetą tylko część ściany. Nie musi to być również tylko ściana – fototapeta świetnie nadaje się do ozdabiania mebli, kabiny prysznicowej, czy innych dodatków. Tym sposobem możemy bardzo fajnie ozdobić stare, zniszczone meble, czy stworzyć całkiem nowe dodatki. Oczywiście ozdabiając nową szafę czy cokolwiek innego musimy zachować spójność kolorystyczną z tym, co w danym pomieszczeniu się już znajduje.

Fototapety to świetny pomysł na aranżację każdego wnętrza, mebla czy innego elementu, który wymaga odświeżenia. Ten sposób aranżacji nie należy do najdroższych – co z pewnością jest bardzo dużą zaletą. Dodatkowo dzięki zastosowanej technologii i pokryciu materiału specjalnym laminatem fototapeta będzie odporna na wszelkie zniszczenia. Jej pielęgnacja i czyszczenie również nie będzie problematyczna – śliska powierzchnia bardzo łatwo zmywa się przy użyciu wilgotnej ściereczki, tym samym usuwając wszystkie zabrudzenia.

Marzą Ci się fototapety 3D? Odwiedź stronę topago.eu i zamów.