Fototapeta do kuchni między szafki – trzy najważniejsze zasady przy wyborze

Bardzo modnym sposobem na udekorowanie kuchni jest umieszczenie w strefie przygotowywania potraw specjalnej, laminowanej fototapety. Zamiast kafelek unikalna dekoracja nawiązująca do wystroju. Kuchenne fototapety są tańsze od glazury, a ich naklejenie zajmuje godzinę. W jednym miejscu zebraliśmy trzy najważniejsze zasady jakimi powinno się kierować przy wyborze idealnej fototapety do kuchni między szafki.

Wybranie motywu fototapety do kuchni między szafki, wiąże się z nietypowymi wymiarami ściany w tym miejscu. Proporcje wnęki nad blatem kuchennym wskazują na fototapety panoramiczne o mocno rozciągniętych proporcjach. Należeć do nich będą: panoramy miast, krajobrazy z polami maków, słoneczników oraz najmodniejsze fototapety do kuchni z motywem owoców w wodzie i dmuchawców. Zwróć uwagę, że lekkość dekoracji jest istotnym czynnikiem wskazującym, czy to jest dobra fototapeta do kuchni między szafki. Zamknięta przestrzeń wnęki między blatem i wiszącymi szafkami kuchennymi tworzy mikroklimat dekoracyjny w którym najlepiej poczują się fototapety z szeroką perspektywą powiększającą optycznie kuchenne wnętrze. Powyższy link prowadzi do sklepu www.agatonstudio.pl w którym oferowane do sprzedaży są właśnie takie fototapety kuchenne.

Fototapeta do kuchni między szafki musi być laminowana

Pamiętaj o tym przy wyborze fototapety między szafki w swojej kuchni. Laminowana fototapeta będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne,  wodoodporna oraz łatwa w utrzymaniu czystości. Musisz pamiętać, że Twoja mini-fabryka jedzenia jest najczęściej czyszczonym miejscem w mieszkaniu. Po każdym posiłku zmywasz blat, naczynia… oraz fototapetę miedzy szafkami. Ona musi to wytrzymać. Nie ważne czy do swojej kuchni wybierzesz motywy roślinne: owoce, maki, drzewa, a może fototapety abstrakcje o nieregularnych kształtach. Technicznie najważniejsza jest trwałość fototapety do Twojej kuchni co zapewnia jej zalaminowanie. Rozróżniamy dwa rodzaje laminowania w zależności od zastosowanego laminatu: sztywne i płynne. Sztywne, to pokrycie wydruku folią, a płynne, to zabezpieczenie fototapety specjalnym rodzajem lakieru. Jeżeli zastanawiasz się nad rodzajem laminowania sprawdź jakikolwiek dokument pokryty sztywną folią. Lubi się rozwarstwiać i odchodzić od podłoża. Przy sztywnym laminacie folią trzeba się z tym liczyć.

Kuchenna fototapeta na wymiar ściany oraz wnęka pod okap

Kolejną unikalną cechą fototapety miedzy szafki w kuchni jest maleńki fragment ściany pod okapem. Wszędzie równo i nagle podwyższenie w miejscu, gdzie jest okap. Wykonanie fototapety do kuchni z uwzględnieniem ściany pod okapem jest trudne technicznie. Maszyny tnące fototapety zazwyczaj tną po równych liniach i taki maleńki „ząbek” jest trudny do wykonania. Jeden z nielicznych sklepów w którym zamówisz fototapetę miedzy szafki w jednym kawałku w kształcie litery „L” uwzględniającą wnękę pod okap to www.agatonstudio.pl Sklep z 8 letnim doświadczeniem projektowania i druku fototapet do kuchni na wymiar ściany.

Najlepiej aby fototapeta była w jednym kawałku – bez łączeń

Fototapeta do kuchni w jednym kawałku eliminuje ryzyko, że między bryty w miejscu ich łączenia dostanie się woda. Ponadto jednolita powierzchnia fototapety między szafkami kuchennymi wygląda znacznie lepiej niż składająca się z kilku części. Obok laminowania jest to jedna z dwóch najważniejszych cech wskazujących na jakość dekoracji. Zerknij na idealne fototapety do kuchni ze sklepu www.dekoracjenawymiar.pl ciekawe wzornictwo oraz konfiguracja fototapety już z poziomu sklepu. Pod kątem utrzymania czystości jest bardzo ważne aby fototapeta między szafkami była w jednym kawałku bez łączeń. Warto zaznaczyć, że najłatwiej nakleja się fototapety winylowe na fizelinie, które nie wymagają namaczania. Po prostu ścianę w kuchni smarujemy klejem i dociskamy suchą fototapetę.

Naklejenie fototapety na kafelki w kuchni

Jeżeli chcesz nakleić fototapetę na ścianę w kuchni pokrytą kafelkami musisz pamiętać o tym, że pod powierzchnią fototapety będą widoczne wgłębienia szczelin między pojedynczymi płytkami. Zwyczajowo wypełnione są fugą, która leży w zagłębieniu. Pamiętaj, że jedynym sposobem na pozbycie się wgłębień między kafelkami jest ich wypełnienie na przykład szpachlą i wyrównanie do poziomu glazury. Pamiętaj, że jedynie fototapety winylowe na fizelinie będzie można nakleić na kuchenne kafle. Podobnie jak w przypadku zwykłej ściany, kafelki smarujemy klejem np Metylan Extra i dociskamy do nich suchą fototapetę.