Firmy sprawdzające stan aut przed zakupem – warto z nich skorzystać?

Kupienie używanego samochodu często jest poważnym wyzwaniem. Wprawdzie na portalach ogłoszeniowych, w komisach i na giełdach czeka na nas mnóstwo pojazdów, ale tak naprawdę nie każdy z nich zasługuje na uwagę. Gdy nie mamy rozległej wiedzy w dziedzinie motoryzacji, pojawia się pytanie – jak rozpoznać, które auto jest dobre?

Nie każdy z nas zna się na autach i nie musi. Jednak wtedy, gdy nie mamy zielonego pojęcia, na co patrzeć przy zakupie pojazdu używanego, jesteśmy łatwym celem dla nierzetelnych handlarzy, którzy mogą proponować nam auta w naprawdę okropnym stanie. W takich przypadkach możemy poszukać pomocy u innych osób, na przykład u znajomego, który pasjonuje się samochodami i będzie mógł podpowiedzieć, czy dane auto jest warte swojej ceny. Co jednak wtedy, gdy nie mamy wśród znajomych nikogo takiego? Z pomocą przychodzą firmy, które sprawdzają stan aut przed zakupem.

 

Jak to działa?

Firmy, które oferuj usługi sprawdzania samochodów, są w stanie zaprezentować klientom dokładne raporty dotyczące stanu technicznego wskazanych pojazdów. Do wyboru mamy zwykle kilka rodzajów raportów, które różnią się pomiędzy sobą stopniem szczegółowości oraz ceną. Po wskazaniu auta, które nas interesuje, pracownik firmy umawia się z jego właścicielem na oględziny. Potem dokładnie sprawdza pojazd i przygotowuje raport z dokładnym opisem pojazdu. W bogatszych pakietach możemy nawet zamówić usługę zbadania auta komputerem diagnostycznym.

 

Zwykle czas przygotowania raportu to 24-48 godzin, dlatego niedługo po zleceniu będziemy mogli dowiedzieć się, czy wypatrzony przez nas samochód jest rzeczywiście godny uwagi. Cena usługi to od około 300 do 500 złotych. Wydaje się dużo, ale wtedy, gdy chcemy kupić auto warte kilkadziesiąt tysięcy złotych, warto zdecydować się na taki dodatkowy wydatek. Gdy okaże się, że pojazd nie jest w pełni sprawny, unikniemy jeszcze większych kosztów.

 

Jeżeli jednak nie chcesz korzystać z takich usług i zależy ci na pewności co do stanu auta, wybierz salon Forda w Warszawie, który oferuje sprzedaż samochodów używanych. Od dealera możemy kupić używkę także z gwarancją!