Fakty na temat drzwi szklanych

szklane-drzwi-1Szklane elementy od zawsze robiły wrażenie. Dlatego coraz częściej i chętniej montujemy je w naszych domach czy mieszkaniach. Na ich temat powstało również wiele mitów. My – potwierdzamy tylko fakty!

Szklane elementy to doskonałe rozwiązanie do niemal każdego rodzaju wnętrza. Coraz bardziej popularne stały się również drzwi. Coraz chętniej montujemy je w naszych domach. Dodają uroku pomieszczeniom, sprawiają, ze stają się one bardziej przestrzenne. Takie drzwi są w całości (poza okuciami) wykonane ze szkła.

Szklane drzwi są bezpieczne

To prawda! Najczęściej wykonuje się drzwi ze szkła hartowanego. Jest ono praktycznie nie do rozbicia. Wytwarza się je w specjalnych warunkach. Sprawia to, że są one odporne na wszelkiego rodzaju uderzenia i zgięcia. Nawet, jeśli przez przypadek zostaną rozbite – tłuką się jak kryształ. Nie ma, zatem obawy, że zrobią komuś krzywdę.

Szklane drzwi zapewniają prywatność

Chociaż dla wielu osób może to się wydawać absurdalne, to naprawdę tak jest! Można dobrać najróżniejsze faktury, kolory szkła. Szklane drzwi nie muszą być wcale przejrzyste. Możesz zdecydować się na wykonanie ich ze szkła piaskowego, matowego, metalicznego itp. Zastanów się tylko nad rodzajem pomieszczenia, do którego masz zamiar je wstawić. Od rodzaju szkła zależy, bowiem jego przejrzystość.

Szklane drzwi nie muszą być nudne

Fakt! Obecny wybór kolorów, faktur, sprawia, że drzwi nie musza być jednokolorowe. Masz do wyboru właściwie każdy odcień z szerokiej palety barw. Możesz dowolnie połączyć nawet kilka rodzajów szkła. Istnieje również możliwość wykonania niemal dowolnego nadruku.

Szklane drzwi pasują nie tylko do łazienki

Mimo, że faktycznie najczęściej montuje się w tym pomieszczeniu, nie oznacza to, że nadają się tylko do niego. Coraz więcej osób decyduje się na montaż drzwi również w pokojach, salonach, jadalniach czy nawet wyjściu na taras. Są one odporne na wilgoć, a przy małych pomieszczeniach dają efekt powiększenia.

Możesz zaprojektować własne drzwi

To prawda i nie lada wyzwanie dla kreatywnych osób. Możesz stworzyć niemal dowolny projekt. Firmy oferują przygotowanie drzwi według projektu klienta. Doradcy podpowiedzą, jaki kolor i fakturę szkła najlepiej wybrać, lecz efekt końcowy zależy od zlecającego i jego wyobraźni. Dzięki temu możesz również stworzyć projekt nadruku, który znajdzie się na zaprojektowanych przez Ciebie drzwiach. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Z pomocą doradców z pewnością tworzysz niepowtarzalną, oryginalną aranżację dla Twojego domu.

Artykuł powstał przy udziale firmy beluglass.pl, która specjalizuje się w produkcji i montażu elementów szklanych wyposażenia wnętrz. Zapoznaj się z ofertą firmy dot. szklanych drzwi: http://beluglass.pl/drzwi-szklane/