Elektroniczna niania dla Twojego dziecka

baby-165067_1280Elektroniczna niania co prawda nie zastąpi prawdziwej niani – mimo bycia nowoczesną maszyną nie posiada bowiem zdolności do przewijania lub karmienia dziecka – jednak z powodzeniem zastąpi rodziców czuwających bezustannie nad maluchem, żeby mogli właściwie wykonywać również i inne swoje obowiązki. Niania zapewni zatem i im, i dzieciątku spokój! Jak to wszystko działa i w czym pomaga?

Spokojna noc, spokojny dzień

Młodzi rodzice mają mało czasu dla siebie, ale często ze strachu, że czegoś nie dopilnują. Nawet w momencie, gdy ich maluch śpi, co chwilę przychodzą do jego pokoju, ażeby sprawdzić czy wszystko w porządku lub też zawsze czuwają przy dziecku, nawet gdy ono wypoczywa. Jeśli nieustannie mają je koło siebie, szkrab wyrośnie na bardzo niesamodzielnego człowieka, a w dodatku rodzice często sami utrudniają mu spanie, wykonując w tym czasie inne, głośne czynności, które wykonać trzeba – na przykład mycie naczyń. Także gdy dziecko trochę podrośnie wciąż są przy nim, nie pozwalając zostać samodzielnie nawet na chwilę.

Każdy rodzic rozumie troskę innych rodziców – dzieci są wszak największym i najcenniejszym skarbem, o który trzeba dbać. Istnieją jednak o wiele lepsze rozwiązania, niż ciągły stres i nerwowe towarzyszenie dziecku nawet podczas snu – wszak żyjemy w nowoczesnych czasach, korzystając z wysoko rozwiniętej elektroniki. Elektroniczne nianie będą czuwać nad dzieckiem, nie tylko pokazując w czasie rzeczywistym obraz z kamery umieszczonej w pokoju malucha, ale również informując rodziców o wszystkim niepokojącym, co się akurat dzieje, na przykład o płaczu malca. Kamera działa również na podczerwień, pokazując obraz nocny, a jednocześnie nie przeszkadzając dziecku spać. W razie jego obudzenia, odtworzy przy tym nagrane wcześniej kołysanki.

Dla małego i dużego dziecka

Elektroniczna niania nadaje się do pokoju zarówno małego, jak i nieco starszego dziecka – dzięki niej rodzice zawsze wiedzą, czy ich pociechy są bezpieczne. O wszelkich potencjalnych niebezpieczeństwach informuje ich smartfon, podłączony do urządzenia przy pomocy specjalnej aplikacji. Mechaniczne nianie są zaś wyposażone również w głośnik i mikrofon, więc z kilkulatkiem można się porozumiewać w czasie rzeczywistym. Maluch i rodzice czują się przesz to lepiej.

Takie urządzenia – elektroniczne nianie – produkuje firma Foscam. Ipfoscam to ich autoryzowany dystrybutor. To sklep internetowy, w którym rodzice znajdą bogaty wybór podobnych urządzeń (Fosbaby) oraz innych kamer i przydatnych akcesoriów.