Drukuj cyfrowo

Reklama i promocja to elementy marketingu, które stosuje właściwie każda firma czy przedsiębiorstwo oferujące produkty czy usługi. Bezwzględnie w takich sytuacjach warto skorzystać z profesjonalnych usług. Drukarnia w takim przypadku jest jak najbardziej właściwym miejscem, a druk cyfrowy polecany przez fachowców.

Dlaczego druk cyfrowy?

Druk cyfrowy jest bezkonkurencyjny zwłaszcza w przypadku gdy drukujemy wizytówki, ulotki, broszury, katalogi, notesy, foldery, pocztówki, zaproszenia, dyplomy, a nawet książki. Jest to druk reklamowy. Analizując zalety druku cyfrowego trzeba podkreślić między innymi, że:

  • prace przygotowawcze są ograniczone do minimum, wynika to z faktu, iż drukarnia korzysta z plików przekazanych przez klienta. W związku z tym czas realizacji zlecenia jest krótki, a właśnie na czasie zwykle klientowi zależy równie bardzo jak na niskiej cenie
  • druk cyfrowy pozwala na wykonywanie poprawek czy uzupełnień materiałów właściwie do ostatniej chwili przed drukiem
  • druk cyfrowy pozwala na wydruk na różnym materiale, zarówno na różnej grubości papierze, w tym na przykład na kredowym czy samoprzylepnym, jak również na foliach. Druk reklamowy właśnie tego wymaga
  • druk cyfrowy pozwala również na dowolność i dużą różnorodność, jeśli chodzi o kolorystykę
  • cena jest bardzo przystępna.

Wady druku cyfrowego

Oczywiście należy też wziąć pod uwagę wady tego rodzaju druku, gdyż drukarnia oferuje również druk offsetowy, który jest przy dużych nakładach jednak tańszy. Ograniczeniem druku cyfrowego jest również format, urządzenia realizujące wydruk cyfrowy większy od B3 są nadal rzadkością. No i jakość, jeśli stawiamy na jakość to wydruk offsetowy jest jednak lepszy.

Reasumując specjaliści doradzają, by druk cyfrowy wybierać w przypadku wydruków materiałów reklamowych, promocyjnych, naukowych, biznesowych, różnego rodzaju raportów, prospektów emisyjnych, menu, druków samokopiujących czy materiałów szkoleniowych. Również warta podkreślenia jest możliwość personalizacji druków. Tego rodzaju usługa pozwala na naniesienie zindywidualizowanych danych na każdy egzemplarz, a więc świetnie się to sprawdza przy na przykład dyplomach, kopertach, fakturach, biletach, kuponach czy wizytówkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *