Drukarki przemysłowe – niezbędne w zakładach produkcyjnych

Zakłady produkcyjne realizują tysiące zleceń, dlatego każde z nich powinno być odpowiednio oznakowane.

Aby nie dochodziło do pomyłek, warto wyposażyć firmę w drukarki przemysłowe.

Oznakowanie produktów ułatwia realizację zleceń

Drukarki przemysłowe służą do przygotowywania dużej ilości naklejek na produkty, dzięki którym można szybko zidentyfikować do jakiego zlecenia są przypisane dane towary i który klient je zamawiał. Znakowanie produktów sprawia, że rzadziej dochodzi do sytuacji, w których klienci otrzymają zupełnie inne produkty niż zamówili. Ponadto gdy towary są produkowane w celu zwiększenia stanów magazynowych, pracownicy magazynu mają mniej problemów związanych z ich składowaniem i późniejszym przechowywaniem.

Dzięki drukarkom przemysłowym w ciągu kilku minut można wydrukować nawet kilkaset oznaczeń na określone produkty. Na każdej naklejce znajduje się kod kreskowy przypisany do zlecenia oraz inne informacje niezbędne do identyfikowania, jaki produkt znajduje się wewnątrz opakowania. Co ważne, drukarka przemysłowa nie wymaga skomplikowanej obsługi – zwykle wystarczy zeskanować kod kreskowy ze zlecenia lub pobrać dane z systemu komputerowego, a wszelkie informacje znajdujące się na etykiecie uzupełnią się automatycznie. 

Drukarki przydatne w wielu branżach

Znakowanie opakowań najczęściej jest wykorzystywane w branży produkcyjnej, gdzie powstają poszczególne towary, które później mają trafić do klientów. Urządzenia służące do drukowania etykiet przydają się jednak także w transporcie oraz handlu detalicznym. Dzięki odpowiedniemu oznakowaniu opakowań zbiorczych i pojedynczych zachodzi mniejsze prawdopodobieństwo, że przewożone artykuły zaginą lub dotrą do zupełnie innego odbiorcy niż miały. Szczególnie ważne jest stosowanie naklejek na kartony w transporcie lotniczym, gdzie każda przesyłka jest szczegółowo kontrolowana. W przypadku handlu detalicznego znakowanie opakowań ma ogromne znaczenie ze względu na możliwość tworzenia etykiet informacyjnych, które ułatwiają zarządzenie zapasami oraz przyjmowanie dostaw i przygotowywanie zwrotów towarów wadliwych lub niezgodnych z opisem. Czynności te przebiegają dzięki wykorzystaniu drukarek przemysłowych nawet kilkakrotnie szybciej.