Dobre kombinezony motocyklowe jednoczęściowe

Kombinezony motocyklowe jednoczęściowe to zdecydowanie nie jest mały wydatek, kto jednak pragnie bezpiecznie poruszać się na swoim motocyklu, zwyczajnie musi liczyć się z tym kosztem. Nic bowiem tak nie chroni motocyklisty, oczywiście poza jego zdrowym rozsądkiem i jazdą zgodne z przepisami, jak właśnie dobrej jakości strój na motocykl.

Kombinezony motocyklowe jednoczęściowe

Jeżeli chodzi o kombinezony motocyklowe to w sprzedaży najczęściej występują modele jednoczęściowe i dwuczęściowy. To właśnie modele jednoczęściowe gwarantuję zdecydowanie więcej bezpieczeństwa, są zatem najczęściej wybierane przez motocyklistów jeżdżących po torze. Są odrobinę mniej wygodne niż kombinezony dwuczęściowy, jednak to właśnie one tak naprawdę gwarantują, że na przykład podczas upadku kurtka nie podwinie się do góry, a odsłonięte ciało ulegnie poważnemu uszkodzeniu. W dobrym kombinezonie jednoczęściowym wszystko jest odpowiednio zakryte, a newralgiczne części ciała są dodatkowo chronione przez tak zwane protektory. To dzięki temu podczas upadku jest większa szansa na zminimalizowanie strat zdrowotnych. Protektory chronią łokcie i kolana, kość ogonową czy kręgosłup.

Jak wybrać dobry kombinezon motocyklowy?

Jednoczęściowy kombinezon motocyklowy to wydatek czasami rzędu nawet 3000 zł, chociaż oczywiście są też modele tańsze, które nie są wykonane ze skóry. Można sprawić sobie też model droższy, jednak za wspomnianą wyżej kwotę można kupić już naprawdę dobrej jakości kombinezon. Kto kupuje go dla siebie po raz pierwszy, z pewnością może mieć bardzo duży dylemat dotyczący tego, jak prawidłowo dobrać jego rozmiar. Kombinezon powinien dobrze przylegać do sylwetki, czyli nie może być zbyt luźny, bo zbyt duży rozmiar nie będzie odpowiednio chronił ( na przykład protektory łokci i kolan przesuną się i nie będą ochraniały tych części ciała). Podczas zakupu skórzanego kombinezonu warto po prostu pamiętać o tym, że skóra naturalna jest materiałem, który już po kilku założeniach dobrze dopasuje się do sylwetki. Kombinezon nie może być zatem za ciasny, nie może mieć zbyt krótkich rękawów, jednak nie powinien być też zbyt obszerny. Dobrze jest w nim usiąść na własnym motocyklu po to, aby zobaczyć jak układa się wtedy na sylwetce. Powinien być wygodny i nie krępować ruchów. Inwestycja w kombinezon powinna być dobrze przemyślana, bo nie ma sensu kupować jakiegokolwiek kombinezony na przykład bez protektorów z odpowiednimi certyfikatami. Tak duży wydatek na odzież na motocykl ponosi się przecież po to, by strój gwarantował maksymalnie dużo bezpieczeństwa.