Dom i Ogród

Do czego pasują sztuczne kwiaty

Są różnego rodzaju kompozycje kwiatowe. Jedne złożone z samych kwiatów inne bardziej rozbudowane gdzie kwiaty stanowią niewielki akcent. Sztuczne dodatki są używane nie tylko do stałych dekoracji, ale też do kompozycji z żywych roślin, dodając im w ten sposób szczypty niezwykłości.

Świątecznie

Robiąc stroiki na stół świąteczny można wykorzystać dużo naturalnych, suszonych roślin. Oprócz tego warto sięgnąć po propozycje jakie można znaleźć w sklepach czy sprawdzić co oferuje hurtownia dekoracji świątecznych. Z tej drugiej opcji warto skorzystać, jeśli planujemy zakup większych ilości, na pewno uzyskamy wtedy niższą cenę. Przeglądając tegoroczne propozycje sklepów internetowych jest w czym wybierać. Ślicznie wyglądają pozłacane kwiaty, czy listki w połączeniu z ciemną zielenią gałązek iglastych i czerwienią.

Okolicznościowo

Do tworzenia dekoracji weselnych, szczególnie w upalne dni, najlepiej nadają się kwiaty sztuczne. Nie mamy wtedy obaw, że nam zwiędną i na przekór wszystkiemu będą wprowadzać atmosferę nieładu. Teraz kwiaty sztuczne nie wyglądają tak nieciekawie jak kiedyś. Niekiedy są nawet trudne do odróżnienia od prawdziwych. Przyozdobić można nimi można stół na uroczystości rodzinne, czy wyczarować ładną ozdobę pokoju, salonu czy kuchni. Z odrobiną fantazji można stworzyć naprawdę piękne stroiki, idealne do nadania wnętrzu atmosfery. Poza tym niezastąpione są stroiki do ozdoby grobów naszych bliskich.

Na co dzień

Zdarzyło się Wam kiedyś pomylić kwiatki sztuczne z prawdziwymi? Bo mi tak. Raz byłam przekonana, że to są sztuczne, a okazały się prawdziwe. Drugim razem zachwycałam się przepięknie kwitnącym, sztucznym storczykiem. Jak się okazało, zapobiegliwa pani domu, po tym jak storczyk przekwitł wsadziła w doniczkę z żywą rośliną sztuczną gałązkę z kwiatami. Sztuczne kwiaty to też dobre rozwiązanie dla tych co pragną mieć wspaniałe rośliny ale brak im czasu na pielęgnowanie ich. Zakup dobrej jakości kwiatów wiąże się z niemałym wydatkiem, najlepiej sprawdzić jakie ceny sztucznych kwiatów ma ich producent. Zwykle są one o wiele niższe niż w sklepach.

Zaletą kwiatów sztucznych jest na pewno to, że są trwalsze niż żywe. Są bezproblemowe w pielęgnacji co docenią zwłaszcza zabiegani, którzy traktują dom jak hotel. Ze sztucznych wystarczy usunąć od czasu do czasu kurz, natomiast nie wymagają podlewania czy nawożenia.

Zobacz też inspiracje na dekoracje z kwiatów sztucznych oraz najlepsze pomysły na świąteczną choinkę. Artykuł powstał we współpracy z hurtownią kwiatów sztucznych – Bomm.pl.

Możliwość komentowania Do czego pasują sztuczne kwiaty została wyłączona