Dlaczego warto czytać blogi piłkarskie?

manchestercityMogłoby się wydawać, że odpowiedź na zawarte w tytule pytania będzie bardzo prosta. Jednak w dzisiejszych czasach blogi nie służą już tylko do przedstawiania swojego punktu widzenia. To małe portale jednoczące kibiców z danego kraju czy też świata. Dobrymi przykładami są tu blogi Citizens czy blogi Realu Madryt. Jaką niosą w sobie wartość i dlaczego warto je dziś czytać?

Solidna dawka wiedzy

Przede wszystkim czytanie blogów sportowych dostarcza nam ogromną dawkę wiedzy. Na dobrze prowadzonej stronie są podawane informacje z kilkunastu źródeł, które normalnie mogłyby nam umknąć, bo np. nie znamy danego serwisu sportowego. Jeżeli prowadzący bloga zna się na swojej robocie, to wśród treści znajdziemy nie tylko opisy pomeczowe, ale także wszystko, co jest związane z konkretną drużyną – jej historię, barwy klubowe, największe legendy, spektakularne sukcesy i porażki. Tak jest na przykład na blogu Manchesteru City.
Istnieją także blogi piłkarskie, które nie dotyczą konkretnej drużyny, ale jakichś rozgrywek, np. Ligi Mistrzów. Analizy meczowe to kolejny powód, aby zachęcić do czytania i wyrażenia własnej opinii. Można wymieniać się informacjami oraz rozpoczynać dyskusje, która drużyna wygra mistrzostwo czy jakie pary spotkają się w ćwierćfinałach. Może się zdarzyć, że kibice z innego kraju mają dostępy do innych newsów niż te nasze rodzime. Nie można zapomnieć o felietonach, pisanych przez znane osoby, które często współpracują z blogerami. Jednym słowem blogi merytoryczny raj dla każdego prawdziwego kibica.

Jedna drużyna – jedna rodzina kibicowska

Jeżeli jesteśmy kibicami drużyny spoza terenu Polski to blogi piłkarskie w bardzo dobry sposób jednoczą sympatyków. Możemy na nich komentować, dyskutować z innymi kibicami czy wymieniać się najnowszymi newsami. Wystarczy zazwyczaj znać język angielski, a w razie potrzeby posłużyć się translatorami. To dobra okazja by poznać kogoś, z kim w przyszłości być może wybierzemy się na mecz. Często również zdarza się, że prowadzący bloga organizuje różne zjazdy czy spotkania. Jeżeli jesteśmy kibicami mało znanej drużyny, to może warto zapoznać się z innymi jej fanami? Tak często rodzą się przyjaźnie na całe życie. Kibicowanie jednoczy!

A może by tak pojechać na mecz?

Kolejny powód, dla którego warto się zapoznawać z blogami piłkarskimi, to organizowane przez nie konkursy. Zazwyczaj są to jakieś drobne gadżety związane z drużyną, rozgrywkami czy ligami, np. książki, kubki, flagi – czyli coś, co każdy kibic powinien posiadać. Zdarza się jednak, że na bardziej znanych stronach, np. na blogu Manchesteru City możemy znaleźć konkurs gdzie wygraną jest bilet na mecz ukochanej drużyny. Często zagraniczne wyjazdy są tylko marzeniem, ale wygrana na pewno by je spełniła. W końcu w dzisiejszych czasach można polecieć na mecz i w tym samym dniu z niego wrócić.
Blogi piłkarskie to nie lada gratka dla prawdziwych fanów tego sportu, którzy żyją tym, co się dzieje na boisku i poza nim. Często zdarza się, że nie mamy wśród najbliższych osób nikogo, z kim można by powymieniać się opiniami czy naszymi odczuciami. Wirtualna rzeczywistość znacznie poszerza nam te horyzonty i pozwala spotkać się z innymi fanami, na przykład na blogu citizens.