Dlaczego tak ważne jest, aby jeść lunch?

Jako główny codzienny posiłek w dziesiątkach krajów na całym świecie, lunch zajmuje miejsce o podstawowym znaczeniu kulturowym

Jako główny codzienny posiłek w dziesiątkach krajów na całym świecie, lunch zajmuje miejsce o podstawowym znaczeniu kulturowym. W środowiskach, w których dzień pracy trwa standardowo od 9:00 do 17:00, posiłek w południe nie zawsze jest taki wielki objętościowo, ale wygospodarowanie czasu na zdrowy lunch może się opłacić zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Korzyści

Jedzenie w środku dnia, kilka godzin po śniadaniu, ponownie pobudza organizm do działania i może podnieść poziom cukru we krwi, gdy fokus i koncentracja zaczynają słabnąć. Jeśli czujesz się ospale, zjedzenie nawet małego lunchu może odnowić Twoją energię i pomóc Ci poczuć się odświeżonym i gotowym na następne kilka godzin. Ponadto, spożywając obiad, utrzymujesz aktywny metabolizm, szczególnie jeśli spożywasz umiarkowanie duży posiłek i przekąskę przed i po jedzeniu. Długie okresy głodu pomiędzy dużymi posiłkami powodują powstawanie luk, które sprawiają, że metabolizm zwalnia.

Dla dzieci

Obiad może mieć jeszcze większe znaczenie dla dzieci w wieku szkolnym niż dla dorosłych. Ponieważ większość dzieci nie dostaje w szkole śniadania ani kolacji i nie ma żadnych przekąsek, dopóki nie wróci do domu, obiad jest jedynym posiłkiem, jaki musi im zapewnić energię przez cały dzień. Lunch w szkole stanowi od jednej trzeciej do połowy dziennego spożycia przez dziecko i jest niezbędny, aby pomóc dzieciom odnieść sukces w szkole, a także rozwijać się i rozwijać skutecznie i zdrowo.

Pomijanie obiadu

Jeśli zdarza Ci się zrezygnować z lunchu, ponieważ próbujesz schudnąć lub obniżyć kalorie, zapewne wiesz, że ta strategia rzadko działa. Osoby, które regularnie rezygnują z posiłków, zazwyczaj ważą więcej niż osoby, które jedzą często w małych porcjach przez cały dzień. Pomijanie lunchu może zwiększyć apetyt w późniejszym czasie, powodując przejadanie się lub wybór pokarmów o złych wartościach odżywczych

Uwagi

Spożywanie posiłków na lunch może pomóc w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu i zdrowia organizmu, ale niektóre pokarmy odżywają bardziej niż inne. Zaleca się łączenie złożonych węglowodanów z chudym białkiem, aby wytworzyć skoncentrowane, długotrwałe źródło energii. Przykłady obejmują beztłuszczowy jogurt i granolę, chudą kanapkę z indyka na chlebie pełnoziarnistym lub niskotłuszczowy twarożek z owocami i warzywami. Idealnie, zdrowy obiad powinien zapewniać równowagę pomiędzy pięcioma głównymi grupami żywności: ziarnami, warzywami, owocami, białkami i nabiałem.

Sycące Sugestie Lunchowe

Potrzebujesz pomysłów jak włączyć powyższe składniki? Zapoznaj się z kilkoma popularnymi pomysłami na południowy posiłek:

• Sałatka z makaronem pełnoziarnistym z pieczonymi lub gotowanymi na parze warzywami
• Spaghetti pełnoziarniste z warzywami
• Kanapka z pieczonymi warzywami z chleba pełnoziarnistego z musztardą ziarnistą
• Kanapka z pieczonym indykiem ze szpinakiem na pełnoziarnistej bagietce
• Tuńczyk z grilla ze szpinakiem
• Pieczony kurczak z sałatką z surowych warzyw, w sosie beztłuszczowym
• Pita pszeniczna pełnoziarnista nadziewana kurczakiem, czarną fasolą, szpinakiem i czerwoną papryką

Jeśli nie masz czasu lub brak Ci pomysłów na przygotowanie zdrowych posiłków, zamów usługi cateringowe. Katowice są w zasięgu firmy cateringowej Body Chief, specjalizującej się w przygotowywaniu dietetycznych lunchów na każdy dzień i na każdą kieszeń. Wejdź na stronę internetową www.bodychief.pl i zapoznaj się z pysznym menu. Smacznego!