Dlaczego opakowanie produktu jest równie ważne, co sam produkt?

Opakowanie Twojego produktu ma na celu komunikowanie jego przeznaczenia: czym jest Twoja marka i jakie ma znaczenie dla klienta. Każdego roku 95 procent nowych produktów nie odnosi sukcesu.

Opakowanie Twojego produktu ma na celu komunikowanie jego przeznaczenia: czym jest Twoja marka i jakie ma znaczenie dla klienta. Każdego roku 95 procent nowych produktów nie odnosi sukcesu. Powód jest prosty: większość klientów nie ma wystarczająco dużo czasu ani energii, aby rozważać zalety i wady produktów w swoich wózkach zakupowych – używa więc skrótów myślowych do podjęcia decyzji. Opakowanie Twojego produktu jest takim skrótem.

 

Opakowanie jest potężnym narzędziem, ponieważ to dzięki niemu klient rozróżnia Twoją markę i produkt. Dobre opakowanie jest szczególnie ważne w przypadku uruchamiania nowych przedsiębiorstw, ponieważ może mieć bezpośredni wpływ na sprzedaż i ogólne pierwsze wrażenie na temat firmy. Wygląd zewnętrzny produktu może również wpływać na sprzedaż istniejącej już i rozrastającej się firmy, dlatego producenci często w ramach nowych kampanii reklamowych odświeżają nieco wygląd znanych produktów.

 

Słabo przemyślane i niestarannie wykonane opakowanie może mieć jeszcze bardziej dramatyczny efekt. Również opakowanie stworzone z myślą o zniechęceniu konsumentów do kupowania produktu może diametralnie zmienić sprzedaż – na przykład papierosy opakowane w nowe pudełka, z ostrzeżeniami na temat konsekwencji dla zdrowia i grafikami obrazującymi chore organy palaczy sprawiają, że coraz więcej ludzi rzuca palenie.

 

Jak więc zaprojektować opakowanie, które ma wpływ na konsumenta? Każda firma chciałaby osiągnąć rozpoznawalność i popularność, a wszystko zaczyna się od opakowania produktu. W jaki sposób można wyróżnić swój wyrób wśród konkurencji?

 

– Zrób tanie opakowanie, które wygląda elegancko. Dobre opakowanie nie musi być drogie. Prosty papier, spokojne kolory i stylowa typografia może wyglądać lepiej od agresywnych kolorów i czcionek. 

– Spraw, że opakowanie będzie spójne z doznaniem po wypróbowaniu produktu. Jeżeli chcesz sprzedać elegancki, przyjazny użytkownikowi produkt, spraw, aby opakowanie odzwierciedlało jego naturę.

– Rozważ opcje ekologiczne. Opakowania podlegające recyklingowi lub wielokrotnego użytku mogą być powodem, dla którego konsument wybierze Twoją markę przed konkurencją. Duży procent ludzi decyduje się na te produkty, których opakowania pozytywnie wpływają na środowisko lub mogą zostać ponownie wykorzystane do innego celu.

– Pamiętaj, że opakowanie Twojego produktu ma na celu przekazanie celu: co oznacza Twoja marka i jakie znaczenie ma dla klienta. Nie przegap tej okazji, aby stworzyć trwałe wrażenie na półce i w myślach swoich klientów.

 

Gdy masz już gotowy design opakowania, zadbaj o to, aby zostało ono starannie wykonane i dokładnie zamknięte. W tym celu skontaktuj się z firmą Alima-Pack ze Środy Wielkopolskiej, która specjalizuje się w technologii ważenia, pakowania produktów sypkich, zamykania worków i paletyzowania. Ręczna zaszywarka do worków firmy Fischbein to gwarancja szybkiego i precyzyjnego zamykania worków wykonanych z różnorodnych materiałów. Odwiedź stronę internetową www.alimapack.pl i zapoznaj się z aktualną ofertą. Wyprzedź konkurencję i zapewnij swojemu produktowi opakowanie najwyższej jakości!