Dieta samuraja – dlaczego warto na nią przejść?

belly-2473_640Tak kobiety, jak i mężczyźni dbają o swój wygląd od wieków – praktycznie od zawsze. W obecnych czasach zainteresowanie wyglądem jest jednak chyba jeszcze większe niż kiedyś, jako że internet puszcza w świat nasze zdjęcia i filmy, pokazując je większej grupie ludzi niż kiedykolwiek w historii. Stąd też poszukiwania idealnych diet, które pozwalają schudnąć i wyglądać atrakcyjniej. Ostatnio sporo mówi się o diecie samuraja – czy jest skuteczna?

Dieta samuraja – dla kogo?

Dieta samuraja przeznaczona jest dla wszystkich osób, które pragną poprawić swój wygląd, a jednocześnie zdrowie. To dieta pozbawiona takich szkodliwych składników jak gluten, laktoza czy produkty przetworzone. Nie zjadamy na niej również roślin strączkowych – w zamian jednak zjadamy produkty uznawane za wyjątkowo zdrowe i wpływające pozytywnie na ciało człowieka.

To rodzaj diety polecany zwłaszcza sportowcom – ale nie tylko! Wszyscy ci, którzy pracują fizycznie, czy też po prostu prowadzą aktywny tryb życia powinni się nią zainteresować. A takich osób jest teraz mnóstwo – zdrowe odżywianie to tylko jeden element poprawy własnego wyglądu. Druga część kuracji to właśnie ruch!

Dieta samuraja – podstawowe zasady

Dieta samuraja została opracowana przez Nate Miyaki, trenera i dietetyka, który po latach pracy postanowił opisać swoje obserwacje i zalecenia w książce pod tym samym tytułem. Jego zdaniem zbyt wiele osób, pragnąc wyglądać atrakcyjniej, głodzi się, albo niewłaściwie odżywia – czasem stosując nawet ekstremalne kuracje – podczas gdy takie zachowania jedynie zaburzają metabolizm. Jego dieta jest połączeniem diety paleo, głodówek, japońskiej kuchni, zaleceń spożywczych dla sportowców oraz najnowszych wyników badań.

Wcześniej wyjaśniono jakich składników na owej diecie należy unikać. Co zatem można jeść i jakie są podstawowe zasady diety? Zjadamy głównie mięso, ryby, warzywa, owoce oraz bezglutenowe źródła węglowodanów w postaci zbóż. Jak więc widać, nie jest to wcale dieta rygorystyczna – trzeba po postu wiedzieć czego unikać.

Dietetyczny catering

Obecnie każdy człowiek jest zabiegany – a szybkie tempo życia, sprawiające z jednej strony, że dieta samuraja do nas pasuje nie sprzyja jednocześnie pieczołowitemu przygotowywaniu dań i skupianiu się na kupnie właściwych, zdrowych produktów w sklepach. Dlatego też warto skorzystać z możliwości, jaką oferuje OptiDiet. To firma zajmująca się cateringiem dietetycznym – można skontaktować się z nią, by zamówić odpowiednie, dietetyczne dania, w tym również wchodzące w skład diety samuraja. Wszystkie informacje dostępne są na stronie www.optidiet.pl