Dieta,  Kobieta,  Wygląd,  Zdrowie i Uroda

Dieta dla zdrowia dr Dejneko

Unhealthy vs healthy foodCoraz więcej osób podchodzi świadomie do kwestii dbania o swoje zdrowie i rozumie korelację pomiędzy stanem zdrowia a dietą. Niestety pomimo tej świadomości wielu ma problemy z rozpoczęciem właściwego sposobu odżywiania, a także ponosi skutki wielu lat tłustej, ciężkostrawnej i niezbyt zdrowej diety. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie Diety życia dr. Dejneko, która pomoże w oczyszczaniu i odkwaszaniu organizmu oraz będzie idealnym wstępem do nowego, świadomego podejścia do własnego zdrowia.

Na czym polega dieta dr Dejneko?

W skrócie dieta tego typu opiera się na oczyszczeniu i odkwaszeniu organizmu oraz przejściu na odżywianie endogenne, dzięki czemu organizm będzie mógł wrócić do pełni swojej sprawności. Na czym dokładnie polegają składowe tej diety?

• Oczyszczanie organizmu to usunięcie z niego zalegających produktów przemiany materii: toksyn i złogów poprzez odpowiednią dietę, eliminującą przede wszystkim wysoko przetworzone jedzenie i używki, a wprowadzającą odpowiednie ilości płynów, przede wszystkim wody i ziołowych herbat, oraz warzyw, owoców, kasz, ewentualnie białego mięsa i nabiału.

• Odkwaszanie organizmu to z kolei przywrócenie mu równowagi kwasowo-zasadowej poprzez taką modyfikację diety, by jej komponenty stanowiły produkty zasadowe: warzywa, owoce i kasze.

• Odżywianie endogenne polega na zastosowaniu niskoenergetycznej, ale dużej objętościowo diety warzywno-owocowej lub półgłodówki sokowej, w trakcie której organizm przejdzie na odżywianie wewnętrzne (endogenne) spalając zbędne produkty przemiany materii, zwyrodniałe białka, cholesterol i tkankę tłuszczową.

Dieta dr Dejneko jest tak naprawdę fuzją tych trzech diet, zakładając, że najlepsze efekty w oczyszczaniu i odkwaszaniu osiągniemy poprzez zmuszenie naszego organizmu do odżywiania endogennego, pamiętając o odpowiednio wysokiej podaży płynów. Musimy jednak pamiętać, że tego typu dieta musi być dopasowana indywidualnie, zależnie od możliwości naszego organizmu. Efektem prawidłowo zastosowanej kuracji będzie poprawa ogólnego stanu zdrowia, cofnięcie się wielu chorób, utrata wagi, a także piękniejsza skóra, włosy i paznokcie.

 

Czy taka dieta jest mi potrzebna?

Najprawdopodobniej tak. Jeśli jednak chcesz wiedzieć na pewno, czy warto skorzystać z tego typu kuracji, odpowiedz na kilka pytań:

• Czy żyjesz w zatłoczonym mieście?

• Czy palisz papierosy?

• Czy masz stresującą pracę?

• Czy jadasz fast foody częściej niż 4 razy w miesiącu?

• Czy pijasz regularnie kawę?

• Czy pijesz alkohol częściej niż 4 razy w miesiącu?

• Czy w Twojej diecie przeważa żywność pochodzenia zwierzęcego (mięso, nabiał) i/lub biała mąka?

• Czy jadasz mięso częściej niż 3 razy w tygodniu?

• Czy cierpisz na chroniczne choroby lub masz stale obniżoną odporność?

• Czy masz nadwagę lub cierpisz na otyłość?

Jeżeli na połowę z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że najprawdopodobniej potrzebujesz kuracji oczyszczająco-odkwaszającej, bo Twój organizm nie radzi sobie z Twoim obecnym trybem życia. Nie da się jednak ukryć, że tego typu dieta jest trudna w pierwszych dniach, kiedy organizm intensywnie się oczyszcza i możemy cierpieć na bóle głowy, mięśni, stawów, osłabienie, a nawet mieć poczucie, że dopada nas grypa. Trudno też jest nie podkradać zakazanego jedzenia z lodówki i nie dać się skusić na wyjście na kawę lub piwo, dlatego tego typu kurację warto przeprowadzać w specjalistycznym ośrodku lub centrum wellness, które zapewni opiekę specjalistów, a także przydatne kuracje dodatkowe i wsparcie. Tego typu pakiet pobytowy możemy znaleźć w ofercie hotelu Newskanpol: http://newskanpol.pl/wellness-center/promocje/nowosc!-kuracja-zycia—dieta-dr-dejneko-157-34.