Dieta bez mięsa to dobry pomysł?

Nie tylko weganie czy wegetarianie nie spożywają mięsa – zdarza się, że ze swojego jadłospisu wykluczają je również osoby chcące zrzucić kilka kilogramów. Czy dieta bez mięsa to dobry pomysł?

Nie tylko weganie czy wegetarianie nie spożywają mięsa – zdarza się, że ze swojego jadłospisu wykluczają je również osoby chcące zrzucić kilka kilogramów. Czy dieta bez mięsa to dobry pomysł?

Sposób, w jaki się odżywiamy ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia i zdrowia. Tylko wówczas, gdy dostarczymy do organizmu wszystkich niezbędnych składników, będziemy czuć się dobrze. Dietetycy nie mają wątpliwości – zbilansowana dieta powinna nam dostarczyć wszystkich witamin i mikroelementów, których potrzebujemy. W efekcie nie jest konieczne korzystanie z suplementów diety. Ale czy masz czas, aby w ciągu dnia spożyć co najmniej 3 pełnowartościowe posiłki? Co w sytuacji, gdy wykluczasz mięso z jadłospisu?

steak-1081819_1280

Mięso – tak czy nie?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy wykluczenie mięsa z diety to dobre rozwiązanie. Wiadomo, że spożywanie w nadmiarze mięsa czerwonego przyczynia się do rozwoju wielu chorób, np. nowotworów i cukrzycy. Z drugiej strony mięso jest cennym składnikiem białka i żelaza. Włączenie go do diety redukcyjnej jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że gotowany i pieczony kawałek kurczaka syci. Dodatkową korzyścią jest to, że białko zawarte w mięsie zawiera aminokwasy, których organizm nie jest w stanie wytworzyć we własnym zakresie.

Pamiętaj o odpowiednim przechowywaniu

Jeżeli nie musisz np. ze względów zdrowotnych rezygnować z mięsa, to dobrze, abyś regularnie je spożywał. Kupując np. kurczaka, koniecznie musisz zwrócić uwagę nie tylko na jego świeżość, lecz także sposób przechowywania. Wielu producentów stosuje specjalne tacki, na których prezentuje swoje wyroby. Takie produkty są właściwie chronione przed wpływem czynników zewnętrznych. Jeżeli zależy ci również na tym, aby prawidłowo przechowywać mięso w domowych warunkach, zajrzyj na Coverisrigid.com – znajdziesz tam szeroki wybór opakowań jednorazowych: www.coverisrigid.com/pl/rozwiazania/opakowania-dla-gastronomii.

Kupuj ze sprawdzonych źródeł

Zależy ci na zdrowiu? W takim razie pamiętaj, aby nabywać mięso wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Szczególnie szeroką ofertę prezentują sklepy firmowe producentów. Kupując tam, możesz liczyć na zawsze świeże wyroby.