Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest aktualnie sławnym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego liczne kobiety także również i mężczyźni. Pomimo tego że sam zabieg można zaliczyć jako leczenie nadmiernego owłosienia to jest on niezmiernie szeroko dobrany jako procedura do osiągnięcia estetycznej gładkiej skóry. Więc trzeba zapoznać się z niektórymi faktami i mitami dotyczącymi depilacji laserowej.

Skuteczność depilacji laserem

  Jest to prawdopodobnie najbardziej sporny temat depilacji laserowej. Przyczyna jest prosta: każdy ogłasza swoje metody jako bardzo skuteczne. Przeglądając Internet lub słuchając porad innych osób napotykamy sporo haseł o skuteczności i trwałości depilacji wykonywanych w danym salonie. Na pewno odnotujemy że nadzwyczaj często pojawiają się dwie oznaczenia Vectus i Light Scheer oraz cała masa różnych mniej znanych marek. Niestety ciężko to pisać bo rzadko coś takiego się zdarza ale w tej chwili w Polsce (oraz na świecie) wyłącznie te dwie technologie gwarantują pełną skuteczność depilacji laserowej. Inne lasery ściśle mówiąc też mogą skutecznie depilować i przynosić oczekiwane usunięcie zbędnego owłosienia jednak ich skuteczność nie jest potwierdzona tak licznymi badaniami i dowodami jak wymienionej dwójki. Z czego bierze się ich przewyższenie? Te dwa lasery są pierwsze w swoim rodzaju. Light Scheer był pierwszym na świecie laserem diodowym do depilacji, każde inne lasery diodowe to zaledwie próby zaprojektowania czegoś podobnego. Warto wspomnieć że diodę do depilacji stworzyła i opatentowała firma Palomar, który patent został odkupiony przez firmę Lumenis, twórcę Light Scheer. A należy o ty odnotować z tego powodu że laser Vectus jest już bezpośrednim dziełem firmy Palomar który jest poprawioną wersją wcześniej wspomnianego lasera. Laser do depilacji Vectus jest w tym momencie uznawany za najbardziej skuteczny i pożyteczny w wielu renomowanych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość epilacji

  Trwałość tz. osiągane efekty w czasie są bezpośrednio wynikiem skuteczności zabiegów. Ale zwróćmy uwagę na fakt że w krótkim okresie czasu czyli miesiąca czy dwóch efekt depilacji laserem lub technologią IPL będą zadowalające, w obu przypadkach włosy wypadną. Niemniej jednak po dobrym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem polega na niszczeniu cebulek włosów z których już nic nie wyrośnie, jednakże nasze organizmy podlegają ciągłej przebudowie, każda komórka w ciele zostaje wymieniona z precyzyjną częstotliwością, w związku z tym choć się piszę że jest to trwały zabieg to jednak jest to ograniczone w czasie. W okresie ok. 2 lat po wykonaniu skutecznej serii zabiegów depilacji następuje powolny odrost pojedynczych włosów. Regularnie wskazane jest wykonywać serie zabiegów przypominających aby pilnować stały efekt braku owłosienia.

Ból w czasie depilacji laserem

  Chociaż różne osoby w inny sposób doznają ból i mają różne progi czułości to faktem jest że ten zabieg jest bolesny, swoją drogą skóra w niektórych miejscach jest bardziej delikatna a w niektórych grubsza. Przygotowując się do zabiegu depilacji laserowej warto się nastawić na ten fakt, z drugiej strony nie można popadać w skrajność – to nie jest ból który spowoduje że uciekniemy z gabinetu. Duża cześć klientów zaciśnie zęby i nie pokaże oznak bólu, niektórzy dosyć będą cierpieć. Ale z całą pewnością pomimo tego słyszeliśmy lub czytaliśmy w reklamach o bezbolesnej depilacji laserowej. Niestety ale są to chwyty marketingowe lub co gorsza nieskuteczne lasery. Obecnie znakomitym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i na dodatek że zabiegi nim reklamowane są określane niekiedy jako bezbolesne gdyż ma 3 stopiony poziom chłodzenia to uwierzcie jest to jednak sprecyzowany ból. W przypadku gdy nie mamy żadnych oznak w przy zabiegu to warto się przeanalizować czy przyrząd jest sprawne, albo czy nie jest użyta nazbyt mała energia zabiegu. Uwzględnijmy na dodatek to że początkowe zabiegi będą szczególnie bolesne a kolejne co raz to mniej, a przy ostatnim możemy odczuwać już tylko lekkie ciepło. Powód jest jasny, na początku włosów mamy najwięcej, w przy serii zabiegowej zaczyna ich ubywać tym samym energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

  Bezpieczeństwo to przewodni aspekt w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się wszystkim z cienką wiązką światła która potrafi wszystko przepołowić. Także lasery stosowane w medycynie nie tak jak trzeba używane mogą wyrządzić multum strat. Wpływ mają tutaj dwa okoliczności: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urządzenie medyczne musi mieć wiedzę i doświadczenie, również urządzenie musi być bezpieczne i dobrze zaprojektowane. Niebezpieczeństwo depilacji laserowej polega głównie z tym że możemy zastosować za dużą dawkę energii która poparzy obszar zabiegowy. Dobry laser do depilacji może jednym strzałem spalić kartkę papieru pomalowaną na czarno, toteż może również wyrządzić wielką szkodę na skórze człowieka. Nasuwa się tutaj sugestia aby w takim wypadku nie ustawiać dużej mocy w czasie zabiegu aby był on bezpieczny. Ale z drugiej strony mniejsza moc to niższa skuteczność. I tutaj dochodzimy do podsumowania że zabiegi warto wykonywać dużą mocą ale jednocześnie taką aby nie wyrządzić strat skórze. Nie jest to łatwe i wyłącznie lasery najlepszych producentów potrafią doskonale dawkować energię. W szczególności tutaj pożyteczny jest czujnik który można przyłożyć do skóry i rozszyfrować niezbędną moc do wykonania skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i oferuje go jedynie laser Vectus. Jak widać tylko najlepsi producenci podchodzą do wątku bezpieczeństwa w konkretny sposób.

Koszty depilacji

  Laserowe usuwanie owłosienia nie jest tanie. Ceny są różne w zależności od powierzchni części ciała którą żądamy poddać epilacji. Wydatek wynika z tego że ceny laserów są ogromnie duże i dla znanych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co odbija się w cenie zabiegu. Mimo wszystko nie wolno patrzeć tylko na cenę, bowiem luksus którą można uzyskać posiadając cały czas gładkie ciało nie można ocenić.

Możliwość komentowania Depilacja laserowa została wyłączona