Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa, przydane informacje

Depilacja laserowa jest dzisiaj słynnym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego liczne kobiety na dodatek również i mężczyźni. Pomimo tego że samodzielnie zabieg można zaliczyć jako leczenie nadmiernego owłosienia to jest on mocno szeroko pomocny jako forma do osiągnięcia cudownie gładkiej skóry. Toteż wypada zapoznać się z niektórymi faktami i mitami dotyczącymi depilacji laserowej.

Skuteczność zabiegów depilacji laserowej  

  Jest to jak mówią najbardziej dyskusyjny temat depilacji laserowej. Przyczyna jest oczywista: każdy chwali swoje lasery jako wyjątkowo skuteczne. Obserwując Internet lub słuchając radia widujemy bogactwo haseł o skuteczności i trwałości depilacji przeprowadzanych w danym salonie. Ale zapewne dostrzeżemy że nader często słychać dwa określenia Vectus i Light Scheer oraz cała gama różnych mniej znanych marek. Niestety ciężko to pisać bo sporadycznie coś takiego się zdarza ale dzisiaj w Polsce (oraz na świecie) nawiasem mówiąc te dwie technologie gwarantują pełną skuteczność depilacji laserowej. Inne lasery niewątpliwie też mogą skutecznie depilować i przynosić oczekiwane usunięcie zbędnego owłosienia natomiast ich skuteczność nie jest udokumentowana tak licznymi badaniami i dowodami jak wymienionej dwójki. Z czego bierze się ich uprzywilejowanie? Te dwa lasery są pierwsze w swoim rodzaju. Light Scheer był pierwszym na świecie laserem diodowym do depilacji, następne lasery diodowe to pomimo tego próby stworzenia czegoś równoważnego. Powinno się wspomnieć że diodę do depilacji stworzyła i opatentowała firma Palomar, który patent został wykupiony przez firmę Lumenis, twórcę Light Scheer. A trzeba o ty nadmienić ze względu na fakt że laser Vectus jest już bezpośrednim produktem firmy Palomar który jest polepszoną wersją wcześniej przytoczonego lasera. Laser do depilacji Vectus jest w dzisiejszych czasach uznawany za najbardziej skuteczny i akceptowalny w wielu znanych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość epilacji laserowej

  Trwałość tz. osiągane owoce zabiegu w czasie są bezpośrednio wynikiem skuteczności zabiegów. Popatrzmy jednak na fakt że w krótkim okresie czasu czyli miesiąca czy dwóch rezultat depilacji laserem lub technologią IPL będzie taki sam, w obu przypadkach włosy wypadną. Pomimo to po właściwym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem polega na niszczeniu cebulek włosów z których od razu nic nie wyrośnie, niemniej jednak nasze systemy komórkowe podlegają ciągłej przebudowie, każda komórka w skórze zostaje wymieniona z konkretną częstotliwością, wskutek tego choć się piszę że jest to trwały zabieg to pomimo tego jest to ograniczone w czasie. W okresie ok. 2 lat po wykonaniu skutecznej serii zabiegów depilacji następuje słaby odrost poszczególnych włosów. Systematycznie trzeba wykonywać serie zabiegów przypominających aby umacniać stały skutek depilacji laserowej.

Ból w czasie depilacji laserowej

  Ponieważ różne osoby w inny sposób czują ból i mają różne limity czułości to faktem jest że ten zabieg jest bolesny, natomiast skóra w niektórych miejscach jest bardziej czuła a w niektórych grubsza. Przygotowując się do sesji depilacji laserowej wskazane jest nastawić się na ten fakt, ale nie można popadać w skrajność – to nie jest ból który spowoduje że wyślizgniemy się z gabinetu. Duża część pacjentów zaciśnie zęby i nie pokaże sygnałów bólu, niektórzy rzeczywiście będą cierpieć. Ale zapewne także słyszeliśmy lub czytaliśmy w spotach reklamowych o bezbolesnej depilacji laserowej. Niestety ale są to chwyty marketingowe lub co gorsza nieskuteczne lasery. Obecnie świetnym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i mimo iż zabiegi nim reklamowane są określane czasem jako bezbolesne z tego powodu że ma 3 stopiony poziom chłodzenia to uwierzcie jest to jednak potężny ból. W przypadku gdy nie mamy żadnych objawów w czasie zabiegu to wskazane jest pomyśleć czy instrument jest sprawny, bądź czy nie jest użyta nadto mała energia zabiegu. Uwzględnijmy także to że inicjujące zabiegi będą znacząco bolesne a następne co raz to mniej, a przy ostatnim możemy odczuwać już tylko lekkie ciepło. Powód jest zwykły, na początku nadmiernego owłosienia mamy najwięcej, w czasie serii zabiegowej zaczyna ich się zmniejszać, wobec tego energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo zabiegów

  Bezpieczeństwo to naczelny aspekt w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się wszystkim z cienkim snopem światła który potrafi wszystko przekroić. W dodatku lasery stosowane w medycynie błędnie używane mogą sprawić dużo nieszczęść. Wpływ mają tutaj dwa elementy: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urządzenie medyczne musi mieć wiedzę i doświadczenie, na dodatek urządzenie musi być bezpieczne i prawidłowo skonstruowane. Ryzyko depilacji laserowej bazuje głównie z tym że możemy wykorzystać za dużą dawkę energii która sparzy obszar zabiegowy. Dobry laser do depilacji może jednym strzałem spalić kartkę papieru pomalowaną na czarno, dlatego może przy tym sprawić ogromną uszczerbek na skórze człowieka. Nasuwa się tutaj wniosek aby w takim wypadku nie ustawiać większej mocy w czasie zabiegu tak aby był on bezpieczny. Lecz z drugiej strony mniejsza moc to niższa skuteczność. Tutaj dochodzimy do morału że zabiegi wskazane jest wykonywać dużą mocą ale także taką aby nie sprawić nieszczęść ciału. Nie jest to łatwe i jedynie lasery najlepszych producentów potrafią dokładnie dawkować energię. Zwłaszcza tutaj wartościowy jest czujnik który można przyłożyć do skóry i rozpoznać konieczną moc do wykonania skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i oferuje go jedynie laser Vectus. Jak widać tylko najlepsi producenci podchodzą do zagadnienia bezpieczeństwa we właściwy sposób.

Koszty depilacji laserem

  Laserowe usuwanie owłosienia jest kosztowne. Ceny są zróżnicowane w zależności od rozmiaru części ciała którą zamierzamy poddać epilacji. Wartość ta wynika z tego że ceny laserów są wyjątkowo duże i dla najlepszych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co odzwierciedla się w cenie zabiegu. Pomimo to nie można patrzeć jednak na cenę, albowiem wygoda jaką można sprawić sobie posiadając cały czas gładkie ciało nie można ocenić.

Znane miejsca oferujące depilację laserem Vectus

Wybór salonu gdzie wykonamy zabieg nie jest łatwy, warto sprawdzać jakie urządzenia są na wyposażeniu danego gabinetu. Przykładowo depilacja laserowa Lublin warto wykonać w salonie Laser Look na ul. Głębokie 10/36. 

Możliwość komentowania Depilacja laserowa, przydane informacje została wyłączona