Depilacja laserowa od A do Z

depilacja-laserowaZbędne i niechciane włoski wyrastające w różnych miejscach na ciele, zwłaszcza tych odsłoniętych, to prawdziwa zmora wielu kobiet. Wymyślono już wiele metod usuwania niechcianego owłosienia, jednak większość z nich nie przynosi zadowalających rezultatów. Zwykłe golenie sprawia, że włoski bardzo szybko odrastają i dodatkowo wzmacniają się, natomiast depilacja woskiem, czy za pomocą depilatora wiąże się z dużym bólem.

Chlubnym wyjątkiem w metodach usuwania zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Pozwala ona na niemal zupełne pozbycie się niechcianych włosków już po kilku takich zabiegach.
Jest to możliwe dzięki temu, że wiązki lasera podczas depilacji przenikają do cebulki włosowej, powodując jej uszkodzenie, czym uniemożliwiają odrost włosków.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Bardzo ważnym etapem przed pierwszym zabiegiem depilacji za pomocą lasera jest wywiad, który przeprowadzi z nami kosmetolog, bądź dermatolog. Na podstawie zebranych od nas informacji określi on typ naszej skóry oraz wykluczy brak przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej. Następnie, specjalista przeprowadzający zabieg wybiera odpowiednie ustawienie lasera i przeprowadza tak zwaną próbę laserową. Jeśli wypadnie ona pozytywnie, przechodzi on do przeprowadzenia właściwego zabiegu.

W następnym etapie działaniu lasera zostają poddane te partie ciała, z których chcemy usunąć zbędne owłosienie.

Czy depilacja laserem jest bolesna?

Najnowsze lasery używane w gabinetach medycyny estetycznej zapewniają jak największy komfort. Takim sprzętem dysponuje między innymi Instytut Luisa, dlatego też warto zajrzeć na jego stronę: http://www.instytutluisa.pl/uslugi/depilacja-laser-diodowy/

Czasem jednak, w przypadku, kiedy zabieg będzie przeprowadzany na trochę starszym sprzęcie, możemy odczuwać lekki dyskomfort w postaci swędzenia, bądź też pieczenia. Jeśli tak się stanie, warto jest powiedzieć o tym osobie przeprowadzającej depilację. Wówczas posmaruje ona miejsca poddawane depilacji specjalnym żelem chłodzącym, co złagodzi nasz dyskomfort.

Jak postępować z wydepilowanymi partiami ciała po zabiegu?

Po przeprowadzeniu depilacji laserowej, na skórze poddanej temu zabiegowi może pojawić się obrzęk lub zaczerwienienie. Jest to objaw całkowicie normalny i nie powinniśmy się nim niepokoić.

Należy pamiętać, że skóra po zabiegach depilacyjnych jest szczególnie wrażliwa, dlatego też przez kilka dni po depilacji powinniśmy zrezygnować z używania do jej pielęgnacji agresywnych środków myjących, czy też dezodorantów zawierających w swoim składzie alkohol.