Dawkowanie kreatyny

kreatyna-dzialanie-dawkowanie-efektyNiemniej ważną kwestią w cyklach keratynowych jest jej dawkowanie. Jeśli ktoś bierze na poważnie siłownię, ćwiczenia, diety i ogólnie budowę swojego ciała, powinien skorzystać z porad fachowców. Osób, które mają ogromne doświadczenie życiowe i zawodowe we wszystkich możliwych tematach związanych z siłownią i suplementacją. Niestety każdy z nas ma inny organizm stąd najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług trenera personalnego.

W sieci można natknąć się na ogromną ilość informacji dotyczących dawkowania kreatyny. Z bardzo wielu różnych źródeł można czerpać porady dotyczące dawkowania przez krótki okres dziennego spożycia. Przykładowo będzie stosowanie przez pierwsze pięć dni, cztery razy dziennie po 6 gramów. Są to bardzo ogólne zalecenia i raczej odradzane przez fachowców. Poza tym 24 gramy kreatyny dziennie spowoduje tylko wypłukanie jej z organizmu w postaci moczu. Jest to stanowczo za dużo jak na początek cyklu i jednocześnie spowoduje to stratę bezsensownie pieniędzy. Najczęściej można natknąć się na opinie stosowania czterech kapsułek na dzień co w rezultacie daje 5 gram na dzień. Jest to jak najbardziej dopuszczalna, sensowna i umiarkowana dawka jaką można przyjąć.

Trzeba uważać, aby nie uzależnić organizmu. Oczywiście kreatyna sama w sobie nie ma właściwości uzależniających ale pamiętajmy cały czas, że jest to związek chemiczny. Nie przyjmujmy kreatyny cały czas, latami. Po kilku miesiącach najlepiej byłoby zrobić sobie miesiąc przerwy, by organizm zrobił sobie swój swoisty reset. Z pewnością będzie to miało korzystniejszy efekt gdy z powrotem wróci się do cyklu kreatynowego.

Fachowcy będą też dociekliwi odnośnie posiadanego stażu na siłowni. Pierwsze treningi rozpoczynające się od wprowadzenia kreatyny do organizmu nie będą najlepszym rozwiązaniem. Ciało samo w sobie wytworzy sobie tyle kreatyny, że będzie miało jej aż nadto. Jeśli dodatkowo ją wprowadzimy ją z zewnątrz zostanie z automatu wydalona a co idzie za tym, pieniądze przeznaczone na kreatynę zostaną kompletnie zmarnowane. Dlatego bardzo ważne jest to, ile już się na siłowni przećwiczyło.