Czym się kierować wybierając przedszkole dla dziecka?

Wybór odpowiedniego przedszkola dla naszego dziecka to bardzo trudne zadanie, gdyż od tego zależy rozwój naszej pociechy oraz nasz komfort psychiczny.

Oddając dziecko pod opiekę, bardzo często na większą część dnia musimy mieć pewność, że maluch jest bezpieczny, ma zapewnione odpowiednie, zbilansowane posiłki, a panie odpowiedzialne za opiekę troszczą się zarówno o rozwój jak i zabawę naszego dziecka. Czym zatem się kierować wybierając przedszkole dla naszego malca?

Szukając odpowiedniej placówki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, wyposażenie sal oraz plan dnia. Warto odwiedzić poszczególne przedszkola i sprawdzić jak wygląda tam opieka nad dziećmi. Zabierzmy naszą pociechę, aby sama mogła zobaczyć jak wyglądają sale, jakie zabawy organizują panie opiekujące się dziećmi. Zwróćmy uwagę na żywienie w danym miejscu. Istotne jest czy posiłki są przygotowywane samodzielnie w danej placówce, czy dania dostarcza firma kateringowa.

Wybierając odpowiednie miejsce dla naszego dziecka warto zastanowić się w jakiej odległości dana placówka znajduje się od naszego domu lub miejsca pracy. Jeżeli dziecko będzie odbierane po zajęciach przez dziadków lub ciocie warto zwrócić uwagę w jakiej odległości przedszkole znajduje się od ich miejsca zamieszkania. W przypadku, gdy sami będziemy odbierać malucha po pracy to warto rozważyć przedszkola, które znajdują się na trasie między domem, a naszym miejscem pracy.

Kolejną dość ważą kwestią są zajęcia dodatkowe jakie w danym miejscu są oferowane. Zajęcia taneczne, języki obce czy lekcje karate z pewnością uatrakcyjnią pobyt naszego malca w placówce i zapewnią dodatkową aktywność w ciągu dnia. Zapytajmy jakie języki obce są oferowane w ramach zajęć i czy możemy liczyć na atrakcyjne wycieczki, które zachęcą dodatkowo dziecko do uczęszczania na zajęcia. Ważne, aby organizowano zajęcia tematyczne, a do przedszkola przyjeżdżały grupy artystyczne, które zadbają o rozwój naszej pociechy.

Sprawdźmy opinie innych rodziców, gdyż jest to doskonałe źródło wiedzy na temat poszczególnych placówek. Rodzice dzieci, które uczęszczają do danego miejsca mogą dostarczyć nam wiele cennych wskazówek na temat opiekunek, żywienia oraz pracy danego przedszkola. Dlatego dobrze jest dokładnie sprawdzić, gdzie nasz maluch będzie przebywał i zapewnić mu komfort i spokój przez cały czas uczęszczania do przedszkola.