Czym się kierować wybierając profesjonalną klinikę stomatologiczną?

Ładny, zdrowy uśmiech to wizytówka każdego z nas. Bolący ząb może nie tylko popsuć nam humor, odebrać pewność siebie, ale też sparaliżować codzienne funkcjonowanie.

Dlatego tak ważny jest wybór dobrego gabinetu stomatologicznego, który profesjonalnie i bezboleśnie leczy zęby, stawiając jednocześnie na odpowiednią profilaktykę.

Jak wybrać profesjonalną klinikę stomatologiczną?

Przede wszystkim na leczeniu zębów nie należy oszczędzać. Wysokie ceny nie powinny nas odstraszać, ale być potwierdzeniem jakości. Profesjonalny dentysta dysponuje nowoczesnym sprzętem. Po drugie, do dobrego specjalisty są długie terminy oczekiwania, zwłaszcza w soboty i wieczorami. Na dobrego specjalistę warto czekać, oczywiście jeśli jest to sprawa, która nie wymaga pilnego leczenia. Profesjonalna klinika stomatologiczna nie zostawia pacjentów samych sobie, gdy boli ich ząb lub zrobi się ropień albo ukruszy jedynka.

Profesjonalny dentysta leczy zęby bezboleśnie, dba o komfort pacjentów. Jednocześnie wizyty odbywają się punktualnie. W profesjonalnej klinice szanuje się czas swoich pacjentów. Dobry stomatolog powinien też mieć odpowiednie podejście do dzieci. Wzbudzać ich sympatię i zaufanie, dotrzymywać słowa, przygotować na ból, zamiast znienacka wbić igłę ze znieczuleniem.

Profesjonalna klinika stomatologiczna przywiązuje sporą wagę do profilaktyki. Zanim dentysta zajmie się leczeniem zębów, zleca wizytę u higienistki, która zdejmuje kamień nazębny i udziela rad, jak prawidłowo dbać o zęby. Jeśli nie zastosujemy się do tych zasad, nawet najlepsze wypełnienia nie posłużą dłużej niż przez dwa lata. Jak prawidłowo czyścić zęby? Samo szczotkowanie to za mało. Mycie zębów bez nitkowania, jest jak odkurzanie salonu tylko na środku, z pominięciem przestrzeni pod szafkami. Dlatego trzeba używać nitki dentystycznej między wszystkimi zębami, a nie tylko w celu pozbycia się resztek pokarmowych. Do higieny jamy ustnej należy też używać irygatora, który pozwala pozbyć się resztek pokarmowych z trudno dostępnych miejsc. Należy używać też końcówki do czyszczenia stycznych powierzchni zębowych i zbierać osad z języka. Higienistka sprawcza, czy prawidłowo dbamy o higienę jamy ustnej, używając specjalnych barwiących tabletek.