Czym są pojazdy carefleet?

Praktycznie każdy szuka oszczędności, chce mieć jak najwięcej za jak najmniej. Oczekujemy, że za niską cenę będziemy mogli kupić wymarzone auto czy też wysokiej jakości sprzęt komputerowy. Niestety, rzeczywistość okazuje się zupełnie inna i zakup nowego samochodu zamieniamy na zakup tańszego, używanego. W tej sytuacji mamy do wyboru auta używane od indywidualnego sprzedawcy, auta poleasingowe i carefleet. Czym są te ostatnie?

Poflotowe to nie nie zawsze poleasingowe

 

Auta poleasingowe bardzo często są mylone z poflotowymi, czyli pojazdami carefleet. Dwa określenia stosowane jako synonimy w rzeczywistości nimi nie są. Wyjaśnimy sobie oba pojęcia:

 

  • pojazdy poleasingowe – są to samochody dostawcze, osobowe i ciężarowe, które były użytkowane przez firmę, a formą ich sfinansowania był leasing. Po zakończeniu leasingu zostały wystawione na sprzedaż, zazwyczaj po ok. 3-5 latach
  • pojazdy poflotowe „carefleet” – to pojazdy, które były najczęściej eksploatowano w dużych firmach. Mogą pochodzić z leasingu, ale równie dobrze z wynajmu długoterminowego. Są to też samochody kupowane za gotówkę. 

 

Różnica jest więc znaczna, dlatego w przypadku pojazdów poflotowych warto dowiedzieć się, jak było wcześniej użytkowane i czy pochodzi ono z leasingu, wynajmu czy po prostu było kupione za gotówkę. Zarówno pojazdy poleasingowe, jak też poflotowe można kupić za pośrednictwem różnych serwisów. Na aukcje.efl.com.pl dostępne są dwie opcje, tzn. do wyboru są auta z leasingu, jak też te użytkowane przez duże firmy.

 

Czy możliwy jest kolejny leasing?

 

Bardzo często potencjalny klient pyta – czy pojazd poleasingowy lub poflotowy można wyleasingować. Otóż można, jednak jest to często zależne od wieku samochodu. Na początku warto spróbować zawrzeć umowę z leasingodawcą, który jest obecnie właścicielem pojazdu, nawet przy starszym aucie może być łatwiej.

 

Pojazdy poflotowe to bardzo często samochody w bardzo dobrym stanie technicznym. Są użytkowane przez duże firmy, dla których również liczy się jakość i pozytywny wizerunek, dlatego kupując je, kierowali się marką, możliwościami, wydajnością oraz jakością jazdy.