Czym różnią się cienie wypiekane od sypkich?

Jakiś czas temu bardzo dużo się mówiło o wyższości jednych cieni do powiek nad innymi. Cienie wypiekane wydają się górować nad cieniami sypkimi. Zanim jednak ogłosimy ostateczny werdykt warto jest poddać te dwa rodzaje cieni wnikliwej analizie.

Cienie sypkie idealne na karnawał

Te cienie zwane także „pyłkami” mają zazwyczaj bardzo wysoką pigmentację. Czym jest pigmentacja, warto byłoby zapytać. Otóż jest to nasycenie kolorystyczne danego barwnika znajdującego się w cieniu. Produkty o najlepszej pigmentacji oznaczają się tym, że nie potrzeba zużywać dużo produktu. Cieniom sypkim nie można odmówić właśnie tej pigmentacji. Natomiast jeśli chodzi o aplikację tu cienie sypkie wymagają nie lada umiejętności. Najlepiej jest je aplikować za pomocą „pacynki” delikatnie przyciskając fragment po fragmencie powieki. Cienie sypkie są niezwykle efektowne, ale jak to była z nadmiarem – trzeba bardzo uważnym, by nie przedobrzyć.

Cienie wypiekane lepsze na co dzień

Tego rodzaju cienie zostały wyprodukowane w specjalnych warunkach. Choć trudno to sobie wyobrazić to te cienie zostały „wypieczone” w specjalnym piecu. W wyniku tego „zapiekania” ciebie wypiekane odznaczają się bardzo twardą wręcz zbitą strukturą. Czasami tego rodzaju cienie nazywane są terakotą, bo bardzo przypominają płytki z terakoty. Zalet tych cienie jest bardzo dużo. Tego rodzaju cienie się nie osypują, co jest szczególnie ważne dla osób, które nie mają zbyt wielkiej wprawy w makijażu. Co ciekawe, cienie wypiekane są idealne do nakładania na mokro. Wówczas efekt jest zdecydowanie bardziej nasycony. Makijaż wykonany takimi cieniami jest bardzo trwały. Na pewno aplikacja nie jest tak prosta jak w przypadku standardowych cienie  kamieniu, dlatego trzeba pamiętać, że aby uzyskać oczekiwany rezultat, trzeba się trochę podszkolić.

Cienie wypiekane górują nad sypkimi?

To chyba jest akurat sprawa mocno indywidualna. Jeśli wolimy bardziej stonowany efekt lepiej skorzystać z cieni terakotowych. Na pyłki stawiają osoby, które chcą uzyskać określony rezultat. Natomiast także z cieniami wypiekanymi ten rezultat jest możliwy. Wystarczy tylko je zmieszać z innymi składnikami np. brokatem lub innym cieniem perłowym.

 Materiał opracowany we współpracy z Goldenrose.pl