Czym jest tarot ?

czym-jest-tarotTarot jest potężnym narzędziem do uzyskania wglądu w siebie i w swoje życie. Warto wiedzieć na czym polega jego moc i potencjał. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Tarot nie rozwiąże naszych problemów i nie podejmie za nas decyzji, ale pokaże jakie kroki podjąć by usprawnić to co nam doskwiera, znając te wskazówki możemy dokonać wyborów.

Tarot jest potężnym narzędziem do uzyskania wglądu w siebie i w swoje życie. Tarot nie rozwiąże naszych problemów i nie podejmie za nas decyzji, ale pokaże jakie kroki podjąć by usprawnić to co nam doskwiera, znając te wskazówki możemy dokonać wyborów. Przyszłość nie jest statyczna i niezmienna, ale mają wpływ na nią nasze decyzje i nasze wybory. Tarot sugeruje nam jaki będzie wynik poprzez takie czy inne decyzje, ale te decyzje musimy podjąć sami, jeśli tarot pokaże nam rezultat -wynik to musimy wiedzieć, że jest to prawdopodobny wynik bo jeśli nie wykorzystamy tej wskazówki jaką on nam daje pójdziemy inną drogą to przyszłość także się zmieni. Tarot oferuje nam tylko wskazówki, ale zmiany musimy wprowadzić sami. Tarot nie zastąpi  właściwej opieki medycznej, prawnej, finansowej lub psychiatrycznej, ale pomoże uzyskać głębsze zrozumienie problemu. Natomiast kart nie możemy traktować jako diagnoz bo od tego jest lekarz.
Osoba, która ma kłopoty finansowe musi swoje problemy skonsultować z doradcą finansowym to on pomoże skorygować i zarządzać budżetem, ale tarot pokaże jak ustrzec się tych problemów w przyszłości, jaką zawodową drogę wybrać by usprawnić je na zaś i pokaże gdzie jest problem, że znaleźliśmy się na „dole finansowym .Podsumowując tarot daje nam duchowe wskazówki, które pomogą  iść wybraną ścieżką. Dziś jest jeszcze o to łatwiej z uwagi n łatwość w dostępie poprzez tarot online. Dzięki tarotowi jesteśmy świadomi swoich wyborów bo wiemy co nas czeka na mecie. W talii jest 78 kart, które opisują  wewnętrzne i zewnętrzne energie każdego ludzkiego doświadczenia. Poniżej zapraszam na spotkanie z Arkanami Dużymi.

Tarot otwiera nas na nowe obszary  samopoznania (Głupiec)

Tarot wspiera nas i manifestuje nasze wielkie cele i marzenia (Mag)

Tarot łączy nas do wyższej jaźni i naszej intuicji (Kapłanka)

Tarot pokazuje nasze plany i kreatywność (Cesarzowa)

Tarot nadaje właściwe miejsce i porządek kreacjom tworzonym w  78 kartach (Cesarz)

Tarot jest naszym nauczycielem (Papież)

Tarot pokazuje  nas samych i nasze uczuciowe dylematy (Kochankowie)

Tarot działa jako mapa drogowa (Rydwan )

Tarot daje nam siłę i odwagę (Moc)

Tarot przypomina nam, że mamy już odpowiedź w swoim wnętrzu (Pustelnik)

Przyszłość nie jest ustalona z góry (Koło Fortuny)

Tarot pokazuje jak ważne jest przestrzeganie prawa (Sprawiedliwość)

Jest czas na wyciszenie i analizę (Wisielec)

Tarot wspiera naszą transformację  (Śmierć)

Do celu idziemy wolnymi krokami (Umiarkowanie)

Tarot podkreśla nasze uzależnienia i lęki (Diabeł)

Czasem musimy pewien rozdział zakończyć definitywnie(Wieża)

Tarot daje nadzieję i wiarę w lepsze jutro (Gwiazda)

Tarot łączy nas z naszą podświadomością byśmy nie ulegli złudzeniom  (Księżyc)

Konkretne rezultaty przyjdą poprzez nasze działanie (Słońce)

Wezwanie do działania bo nadszedł czas na bilans (Sąd)

Koniec cyklu, szczęśliwe zakończenie spraw(Świat)
Tarot powstał w okresie między 1420 a 1440 rokiem  prawdopodobnie w Milan lub Ferrara, ale historia tarota nie jest istotna, wszystko co musimy wiedzieć to to, że on działa, pomaga zanalizować osobowość człowieka (przydatne dla właścicieli firm kiedy chcą zatrudnić pracownika), pokazuje także sposoby i możliwości rozwiązania problemu by odnaleźć właściwą dla nas  drogę.

 

Autor Aga Selena