Czym jest HMB i dlaczego warto go stosować?

z12111971qsuplementyTrening każdego sportowca, kochającego ruch i dbającego o zdrowie swojej sylwetki, nie obędzie się bez stosowania odpowiednich suplementów. Jednym z nich jest HMB, często nieznany przez amatorów i pomijany w codziennej suplementacji. Dostępny jest on na rynku polskim w postaci „proszkowanej”, jak i w tabletkach.

HMB – podstawowe informacje

HMB to nic innego jak kwas tłuszczowy, który powstaje w wyniku rozpadu peptyn. Jego nazwa właściwa to beta-hydroksy-beta-metylomaślan. Posiada on wiele funkcji, przydatnych dla organizmu sportowca:

– Pobudza wzrost masy mięśniowej
– Tworzy barierę ochronną białek mięśniowych
– Wzmacnia energię mięśni
– Powoduje spadek zbędnej tkanki tłuszczowej

HMB- Kto powinien stosować?

                                                                                                                  
Jest to preparat przeznaczony tylko i wyłącznie dla dwóch grup sportowców- dla amatorów, którzy rozpoczynają treningi i dla osób, które powracają do ćwiczeń po np. kontuzji. HMB nie wpływa na motorykę mięśniową osób ćwiczących w stopniu zaawansowanym.

HMB- Z czym przyjmować?

Specjaliści zalecają stosowanie tego suplement razem z kreatyną, ponieważ wspólnie spożywane wpływają na lepszą efektywność. Nie wolno przekraczać zalecanej dawki (nie prowadzi to do lepszych efektów, ponieważ nadmiar tego specyfiku zawsze jest wydalany z moczem). Jednak dużym plusem jest fakt, iż zbyt duża ilość nie powoduje skutków ubocznych.

Biorąc pod uwagę skuteczność i szybkość działania HMB oraz bogaty, organiczny skład, jedną z najczęściej polecanych produktów są odżywki Activlab. Przeznaczone są one dla:

– osób wykonujących ciężką, fizyczną pracę, chcących podnieść swoją wytrzymałość,
– osób stosujących dietę, pragnących szybko utracić zbedną tkankę tłuszczową
– sportowców zaczynających swoją przygodę z treningami
– osób, które wracają do aktywności fizycznej po kontuzjach