Czy warto zdecydować się na łóżko chowane w ścianie?

Łóżko chowane w ścianie lub w szafie, nazywane w Polsce również półkotapczanem, to mebel, który cieszył się szczególną popularnością w czasach PRL-u. Później zdecydowanie stracił zwolenników i odszedł w zapomnienie. Obecnie takie łóżka wracają do łask, tym bardziej, że producenci oferują coraz to bardziej nowoczesne i interesujące rodzaje. Kiedy zdecydować się na łóżko chowane w ścianie i czy warto sobie na nie pozwolić?

Łóżko chowane w ścianie – zalety

Jeśli natrafimy na takie modele podczas poszukiwań „łóżka Kielce”, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw takiego rozwiązania.

Łóżka chowane w ścianie to przede wszystkim doskonała opcja dla tych osób, które dysponują niewielkim metrażem. Jednopokojowa kawalerka czy bardzo wąziutki salon sprawią, że będziemy mieli duży kłopot z rozmieszczeniem mebli. Tymczasem półkotapczan za dnia będzie doskonale wpasowywał się we wnękę w ścianie, przybierając wygląd zwykłej szafy. Co więcej, obecnie na rynku dostępne są modele, które po złożeniu oferują dodatkowe miejsce do siedzenia bądź niewielkie biurka, przy których możemy swobodnie pracować. 

Półkotapczan idealnie wtapia się w otoczenie. Goście nawet nie będą zdawali sobie sprawy, że niewielki, gustowny salon zamienia się nocą w klasyczną sypialnię. Ponadto mechanizm składania jest niezwykle prosty w obsłudze, dlatego złożenie czy rozłożenie przebiega szybko i sprawnie. 

Szukasz łóżka? Zajrzyj na https://expertsnu.pl/

Łóżko chowane w ścianie – wady

Zapewne większość osób, które zamieszkują bardzo mały metraż, nie mogą sobie pozwolić na duże wydatki. Niestety w takim przypadku półkotapczan nie jest właściwą opcją. Mimo ogromnej oszczędności miejsca, ceny takich łóżek mogą sięgać nawet kilkanaście tysięcy złotych, szczególnie gdy robione są na zamówienie. Oczywiście te najdroższe modele są wyposażone w dodatkowe funkcje, jak np. możliwość rozkładania przy pomocy pilota, jednak nawet za przeciętne łóżko chowane w szafie będziemy musieli wydać ok. 2000 zł.

Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, że co rano będziemy musieli składać i chować pościel, ponieważ wnęka raczej nie pomieści kołder i poduszek. Należy więc zatroszczyć się o to, by w pobliżu łóżka znajdowało się miejsce na przechowywanie pościeli w czasie, gdy łóżko jest złożone.